ČT nevysílala přehlídku v Moskvě. A nejen to. Veřejnoprávní bulvár, láteří politolog na vysílání o konci války

11.05.2015 9:04

Politolog Oskar Krejčí se v souvislosti s oslavami sedmdesáti let konce druhé světové války obul do České televize. Veřejnoprávní médium se dle jeho soudu prezentuje značně jednostranným – zejména protiruským – stylem vysílání. Na svém vlastním příkladu tak prý ukazuje, že pravda a láska rozhodně nezvítězily.

ČT nevysílala přehlídku v Moskvě. A nejen to. Veřejnoprávní bulvár, láteří politolog na vysílání o konci války
Foto: Jakub Sobek
Popisek: Oskar Krejčí na besedě v Plzni

Anketa

Vadila vám Zemanova cesta do Moskvy?

9%
91%
hlasovalo: 12043 lidí

Krejčí v rozhovoru pro server První zprávy zkritizoval zejména fakt, že žádná česká televize, ani veřejnoprávní ČT, nezařadila do svého programu moskevskou přehlídku. „Naše skvělá ČT 24 se nemůže propůjčit k proruské propagandě! Řadu měsíců děláme vše proto, aby éterem nezazněla jedna jediná sovětská válečná píseň – a víte, kolik jich tam v Moskvě hráli?! A pak, zajímavá by přece byla přehlídka v Moskvě jen tehdy, kdyby se tam něco pokazilo. A ono ne!“ rozhorlil se politolog.

Posláním veřejnoprávní televize není dle jeho názoru informovat diváky, jak by si leckdo mohl mylně myslet, nýbrž na vlastním příkladu manifestovat, že pravda a láska nezvítězily. „Nebo je tu Česká televize proto, aby pomohla vytvořit nový žurnalistický pojem – ‚veřejnoprávní bulvár‘. A nesmíme zapomínat, že je tu objednávka shůry: chcete-li změnit výsledky světové války, musíte její děj převyprávět,“ naznačuje Krejčí.

Strach nebo propaganda?

Jednostranné vysílání veřejnoprávní ČT dle Krejčího již nese své plody. Politolog uvádí, že když jel s ženou přes střední Čechy a část západních Čech směrem na Klatovy, nejen na oficiálních budovách viděl velkou spoustu amerických vlajek a k tomu pár britských. Po sovětské či ruské prý nebylo ani stopy. „Je dobře, že se lidé nebojí vyvěšovat americké vlajky. Proč se ale bojí vyvěsit sovětské vlajky či vlajky států bývalého Sovětského svazu? Nebo jsou tak popletení propagandou? Obojí je špatně,“ myslí si Krejčí.

Změnu vysílání veřejnoprávních médií směrem k objektivitě dle politologa v brzké době čekat nelze. „Protože jádro veřejnoprávních redakcí zpravodajství a publicistiky ovládli lidé s uzavřenou myslí, plnou ideologických nesmyslů a svatého odhodlání bojovat proti levici a Rusku i Číně jakýmikoliv prostředky, změnu v jejich práci nelze očekávat,“ soudí Krejčí, který jedním dechem dodává, že k „primitivizaci“ české politické kultury přispívá více faktorů.   

Snad manipulovatelný dav

„Je spojena s vytrácením se disciplíny na základních školách, špatnou výukou historie na školách středních a masovou produkcí gramotných sebevědomých polovzdělanců ze společenskovědních vysokých škol. Důležitou roli hrají internetové tzv. sociální sítě, které zbavují mezilidské vztahy sociálního rozměru. Ze značné části veřejnosti se stává snadno manipulovatelný virtuální dav,“ uvádí Krejčí s tím, že Ukrajina nás učí, že takto se kovají bojovníci pro občanské války 21. století.

Celý rozhovor k přečtení ZDE 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luš

Tomio Okamura byl položen dotaz

Fakt si myslíte, že jsou Ukrajinci nacisti?

Proto, že se brání a brání svou zem nebo proč? Vy byste ČR nebránil, kdyby bylo potřeba? A nejsou Ukrajinci spíš hrdinové?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Porucha u KB: Klient učinil bance nabídku, jakou ještě nezažila

11:12 Porucha u KB: Klient učinil bance nabídku, jakou ještě nezažila

Kdo se chtěl v pondělí dostat k penězům na svém účtu u Komerční banky, ten ji s největší pravděpodob…