ČT prý opět nezklamala. Přečtěte si srovnání, jak informovala o výročí Hirošimy ona, a jak západní televize

08.08.2015 19:49 | Zprávy
autor: mp

Publicista Daniel Veselý na serveru Britské listy píše o genocidě, které se dopustil Západ před sedmdesáti lety. Přesně tímto slovem lze podle jeho názoru označit svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki. Nemálo hrozivý je podle autora nejen čin samotný, ale také způsob, jakým o svržení atomových bomb informuje Česká televize po sedmi desetiletích.

ČT prý opět nezklamala. Přečtěte si srovnání, jak informovala o výročí Hirošimy ona, a jak západní televize
Foto: facebook.com
Popisek: Třetí světová válka, ilustrace

Ačkoli se Západ rád zaštiťuje lidskými právy, podle Daniela Veselého se nejednou dopustil genocidy, z níž obviňuje „barbary“, proti kterým bojuje. Jedním z těchto činů je prý i svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki. A Česká televize se dnes tváří, jako by byl tento krok v pořádku.

„Přiznám se, že mě opět zaskočila bohorovnost tuzemských médií, která si připomínala 70. výročí svržení první atomové bomby na Hirošimu a o tři dny druhé na Nagasaki. Kupříkladu moderátor ČT Jakub Železný bez hnutí brvou prohlásil, že teprve jaderná anihilace dvou japonských měst přiměla Japonce ke kapitulaci a druhá světová válka definitivně skončila. V reportáži, která trvala pouhé 2 minuty a 34 vteřin, dostal prostor k vyjádření téměř neznámý japonský historik Takeo Sato, který použití jaderných bomb schvaloval; aby tak byla potvrzena výchozí teze Železného. Takhle by vyvážená reportáž skutečně vypadat neměla, když si uvědomíme, kolik významných výzkumníků tuto oficiální verzi na základě pečlivého bádání odmítá,“ píše autor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítězslav Schrek byl položen dotaz

To myslíte váženě?

Není to poprvé, co mi přijde, že vy politici z ODS žijete mimo realitu. O jaká data se opíráte vy, když tvrdíte, že většina lidí neřeší problém s bydlením? Možná by stačilo se jich zeptat a zjistil byste, že problém s nedostupným a drahým bydlením má opravdu většina, ne že ne. A k tomu vašemu vnímán...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jídlo z foodory? Za oponou „muslimští“ a LGBTQIA+ hrdinové

5:15 Jídlo z foodory? Za oponou „muslimští“ a LGBTQIA+ hrdinové

Objednáváte si jídlo skrze donáškové služby, jako je foodora? Pak podle její mateřské společnosti De…