ČT prý opět nezklamala. Přečtěte si srovnání, jak informovala o výročí Hirošimy ona, a jak západní televize

08.08.2015 19:49 | Zprávy

Publicista Daniel Veselý na serveru Britské listy píše o genocidě, které se dopustil Západ před sedmdesáti lety. Přesně tímto slovem lze podle jeho názoru označit svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki. Nemálo hrozivý je podle autora nejen čin samotný, ale také způsob, jakým o svržení atomových bomb informuje Česká televize po sedmi desetiletích.

ČT prý opět nezklamala. Přečtěte si srovnání, jak informovala o výročí Hirošimy ona, a jak západní televize
Foto: facebook.com
Popisek: Třetí světová válka, ilustrace

Ačkoli se Západ rád zaštiťuje lidskými právy, podle Daniela Veselého se nejednou dopustil genocidy, z níž obviňuje „barbary“, proti kterým bojuje. Jedním z těchto činů je prý i svržení atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki. A Česká televize se dnes tváří, jako by byl tento krok v pořádku.

„Přiznám se, že mě opět zaskočila bohorovnost tuzemských médií, která si připomínala 70. výročí svržení první atomové bomby na Hirošimu a o tři dny druhé na Nagasaki. Kupříkladu moderátor ČT Jakub Železný bez hnutí brvou prohlásil, že teprve jaderná anihilace dvou japonských měst přiměla Japonce ke kapitulaci a druhá světová válka definitivně skončila. V reportáži, která trvala pouhé 2 minuty a 34 vteřin, dostal prostor k vyjádření téměř neznámý japonský historik Takeo Sato, který použití jaderných bomb schvaloval; aby tak byla potvrzena výchozí teze Železného. Takhle by vyvážená reportáž skutečně vypadat neměla, když si uvědomíme, kolik významných výzkumníků tuto oficiální verzi na základě pečlivého bádání odmítá,“ píše autor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Jaroslav Komínek byl položen dotaz

Máte pro svá tvrzení o zlodějích nějaké důkazy?

Tvrdíte - Fialova zlodějská banda. Kdo přesně a jaké proto máte důkazy? Netvrdím, že v ODS nedochází třeba ke korupci, ale v jaké straně u nás k ní nedochází?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nemusíte se tvářit jako morální maják. Šebelová slyšela od Gregora, co čeká minulou vládu

13:22 Nemusíte se tvářit jako morální maják. Šebelová slyšela od Gregora, co čeká minulou vládu

„Vláda byla plná penězovodů pro koaliční partnery. Nedělejme, že se to nestalo. Tohle se dělo, kradl…