ČT se neomluví. Nikdy. To nejde. Unikla vážná slova

08.06.2021 11:17

„Vy máte samozřejmě pravdu, ale my se neomluvíme. ČT se sama nikdy neomlouvá, vytvořil by se precedens.“ Členka Rady ČT ekonomka Hana Lipovská na veřejnoprávní televizi znovu udeřila. Tentokrát prozradila, co slyšela od jednoho z členů vedení ČT, když otevřela kauzu Lidice Reportérů ČT Marka Wollnera.

ČT se neomluví. Nikdy. To nejde. Unikla vážná slova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Pořad Reportéři ČT odvysílal v roce 2019 reportáž založenou na bádání historika Vojtěcha Kyncla, který říká, že jedna z lidických žen za druhé světové války udala nacistům ještě před vyhlazením obce svou židovskou podnájemnici, která tak putovala do koncentračního tábora.

Jana Bobošíková v roli předsedkyně Českého svazu bojovníků za svobodu v Lidicích poté zaslala mediální radě stížnost, že veřejnoprávní televize odvysílala nevyváženou a neobjektivní reportáž, která poškodila obyvatele Lidic. Především dosud žijící pamětníky nacistického řádění v Lidicích.

Hana Lipovská, která s Bobošíkovou spolupracuje na půdě Institutu svobody a demokracie, se jako zvolená členka Rady ČT touto kauzou zabývala. A teď se rozhodla prozradit, co podle svých slov na vlastní uši slyšela od jednoho z členů managementu ČT.

„Když jsem stížnost na pořad Reportérů ČT "V předvečer tragédie" poprvé loni otevřela při jednání Rady ČT, přišel za mnou o přestávce jeden člen vrcholného managementu a řekl mi: ‚Vy máte samozřejmě pravdu, ale my se neomluvíme. ČT se sama nikdy neomlouvá, vytvořil by se precedens‘,“ podělila se Lipovská na sociální síti Facebook o jednu ze svých osobních vzpomínek.

Ředitel ČT Petr Dvořák a tvůrci reportáže z Reportérů ČT se podle Lipovské měli omluvit, ale mlčeli. To otevřelo prostor k roztočení spirály bezostyšných lží. Lipovská však dala najevo, že svůj boj nevzdává a doufá, že ti, kteří měli přijít s omluvou a nepřišli, jednoho dne budou nuceni přijít.

Jen už se to nedozví dcera ženy, která údajně dostala svou židovskou podnájemnici na smrt, Marie Šupíková. Marie Šupíková, za svobodna Doležalová, se narodila v roce 1932 a byla jedním z dětí, které řádění nacistů v Lidicích přežily.

Po reportáži v Reportérech ČT vystoupila na veřejnosti a informaci historika Vojtěcha Kyncla označila za lež. Další střety o tuto reportáž už ale sledovala jen zpovzdálí. A v březnu 2021 opustila tento svět.

„Marie Šupíková bohužel nedávno zemřela. S bolestným pocitem křivdy a zoufalé bezmocnosti. Česká televize ve špinění jejího jména pokračuje,“ poznamenala k tomu na serveru YouTube Jana Bobošíková, která se spolu s Lipovskou kauze dlouhodobě věnuje.

Zdůraznila, že existuje i studie, která údajné udavačství zpochybňuje. Wollner a jeho tým o této studii věděli, ale neupozornili na ni.

Lipovská znovu udeřila na ČT

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil účtuje: Střet zájmů, Čapí hnízdo? Žvásty, bláboly! Co to zničené zemědělství, prodaná voda, diktát, koho volit a vítat...

10:06 Ivan Vyskočil účtuje: Střet zájmů, Čapí hnízdo? Žvásty, bláboly! Co to zničené zemědělství, prodaná voda, diktát, koho volit a vítat...

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Nad zneužíváním syna pana Babiše ve volebním klání se mi zvedá žal…