Cabrnoch a Ouzký mají v europarlamentu ostudu. Nepřiznali akcie IZIP

16.11.2011 8:30

Čeští europoslanci za ODS Milan Cabrnoch a Miroslav Ouzký nepřiznali, že vlastní akcie firmy IZIP, která v Česku spravuje elektronické zdravotní knížky. Jedná se o střet zájmů, protože zároveň zasedali ve zdravotnickém výboru, informuje server iDnes.cz.

Cabrnoch a Ouzký mají v europarlamentu ostudu. Nepřiznali akcie IZIP
Foto: cabrnoch.cz
Popisek: MUDr. Milan Cabrnoch
V Evropském parlamentu se to považuje za střet zájmů a ostudu. Vznikla proto zvláštní pracovní skupina, která má připravit přísnější pravidla pro majetková přiznání.

„Ladíme detaily. Nová pravidla by měla být hotová a schválená do konce roku," řekl serveru iDnes.cz europoslanec Libor Rouček z ČSSD.

Čeští europoslanci zpochybnili pravidla pro majetková přiznání

Cabrnoch a Ouzký nepřiznali akcie, přestože zasedali ve výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin. „V době, kdy pan Cabrnoch výboru předsedal, jsme rozhodovali například o přeshraniční zdravotní péči, kdy hrály roli elektronické zdravotní knížky. Je to jasný konflikt zájmů," myslí si Rouček.

SLEDUJEME kauzu IZIP

Na střet zájmů upozorňuje také bruselský týdeník European Voice. „Kontroverzní držení akcií dvou českých europoslanců zpochybnilo současná pravidla pro majetková přiznání," napsal.

Prohřešek Čechů má alespoň uspíšit proces zpřísnění pravidel pro majetková přiznání. Pokud poslanci neoznámí své zájmy, budou nově muset platit sankce.

Správní rada VZP chtěla projekt IZIP zastavit. Ouzký s Cabrnochem ale prodali akcie firmy, která projekt vlastní, do Švýcarska. Teď miliardový projekt nejspíš nepůjde zastavit kvůli hrozící arbitráži.

Související:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptit

22:04 Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptit

V době před hlasováním o nedůvěře vládě se ministři ČSSD rozhodli zatím zdržet podpory návrhu státní…