Cameron zmrazí svým ministrům platy na dalších pět let

24.05.2015 19:37

Ministři britské vlády musejí počítat s tím, že jejich platy neporostou ani během druhého funkčního období premiéra Davida Camerona. Ministerský předseda dnes v nedělníku The Sunday Times napsal, že zmrazení platů je součástí snahy o snížení rozpočtového deficitu, který by konzervativci chtěli smazat do roku 2018/2019. Britští ministři nyní pobírají roční plat 134.565 liber (asi 5,2 milionu korun), jeho výše se nezměnila od roku 2010, kdy Cameron mzdy ministrům o pět procent snížil.

Cameron zmrazí svým ministrům platy na dalších pět let
Foto: Archiv
Popisek: Libra

Konzervativci, kteří s překvapivou převahou vyhráli nedávné parlamentní volby, slíbili, že během následujících dvou let seškrtají státní výdaje o 25 miliard liber. To by prý mělo vést k tomu, že se během jejich vlády podaří zcela smazat nynější pětiprocentní schodek hospodaření.

"Rozhodl jsem se zmrazit platy ministrů vlády... ve chvíli, kdy celá země musí napřít všechny své síly, musíme i my odevzdat svůj díl," napsal premiér.

Nezávislá komise, která v Británii dohlíží na platy a náhrady zákonodárců, navrhla, aby se letos platy poslanců zvýšily o deset procent na 74.000 liber. Cameron komisi vyzval, aby svůj návrh znovu zvážila.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Blyatmobil.“ Ruský vynález se chytil. Odhalil ukrajinskou slabinu

21:33 „Blyatmobil.“ Ruský vynález se chytil. Odhalil ukrajinskou slabinu

Ruským tankům nazývaným „blyatmobiles“ nebo „želví tanky“ či „bitevní stodoly“ se dostává pozornosti…