Čapí hnízdo se může Babišovi hodně vymstít. Policie prý tuto dotační kauzu bere velmi vážně

22. 1. 2016 7:37

Ministr financí Andrej Babiš má možná zaděláno na problém. Podle informací pátečního deníku Právo totiž byly zahájeny úkony v trestním řízení v souvislosti s možným dotačním podvodem a poškozením finančních zájmů EU. Žalobci prověřují, jak to bylo s evropskými dotacemi na Babišovo Čapí hnízdo.

Čapí hnízdo se může Babišovi hodně vymstít. Policie prý tuto dotační kauzu bere velmi vážně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš

„Úkony v trestním řízení byly zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu dotačního podvodu a poškození finančních zájmů Evropské unie,“ prozradila deníku mluvčí pražského městského zastupitelství Štěpánka Zenkolová. Kauzu rozpoutalo anonymní trestní oznámení, v němž jeho autor poukazuje na to, že farma Čapí hnízdo nemohla splňovat podmínky pro udělení dotací, pokud vezmeme v potaz, že patří velkému Agrofertu.

Farma se sice od holdingu zakladatele hnutí ANO oddělila, jenže před tím byla dva roky jeho součástí. Právě tato skutečnost svědčí podle anonymního udání o podvodu, neboť se lze domnívat, že se farma oddělila od holdingu jen účelové – právě kvůli dotacím. Anonymní trestní oznámení má deník také k dispozici. Zahájení úkonů v trestním řízení rozvázalo vyšetřovatelům ruce. Mohou se naplno pustit do práce.

Stojí za pozornost, že se teprve v roce 2014 Babiš doznal k tomu, že vlastní Čapí hnízdo. Agrofert přesto jakékoli nařčení z podvodu odmítá. Mluvčí holdingu Karel Hanzelka trvá na tom, že vše proběhlo v souladu se zákonem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

6:57 „Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvu

Prezident Miloš Zeman se po svém znovuzvolení rozhodl dát premiérovi v demisi Andreji Babišovi hodně…