Celé Česko vidí: Witowská a doteky s otcem starosty Koláře. A předtím? Z ČT jasná slova

30. 6. 2020 10:14

Moderátorka Světlana Witowská se znovu ocitla na titulní straně deníku Blesk. Opět kvůli svým osobním vztahům. Tentokrát byla zastižena se známým diplomatem Petrem Kolářem. Witowská přitom oznámila, že v hlavní relaci zpravodajství ČT končí.

Celé Česko vidí: Witowská a doteky s otcem starosty Koláře. A předtím? Z ČT jasná slova
Foto: Repro ČT24
Popisek: Světlana Witowská a Petr Kolář v Interview ČT24
reklama

Moderátorku Světlanu Witowskou snad netřeba představovat. Proslavila se moderováním prezidentské debaty a Událostí, komentářů. Deník Blesk však Světlanu Witowskou sleduje kvůli rozchodu s jejím manželem Petrem Witowskim, šéfem pražského dopravního podniku. Včetně stěhování, které se objevilo na titulní straně deníku, a Blesk spekuloval, zda si k tomuto účelu Witowski nezrekvíroval podnikovou dodávku.  

Anketa

Chtěli byste, aby se EU změnila ve federaci států?

5%
95%
hlasovalo: 13203 lidí

A nyní se moderátorka opět ocitla na titulní straně nejčtenějšího českého periodika. Fotografové Blesku ji zastihli v jižních Čechách a nikoliv o samotě. „Nevypadalo to na setkání rázné reportérky a jejího respondenta. Držení za ruku, letmé polibky a doteky, úsměvy mezi nimi létaly jak pingpongový míček, jeden z druhého těžko odtrhávali oči,“ píše Blesk a dokládá fotografiemi. Na nich se Witowská drží za ruku s diplomatem Petrem Kolářem.

Kolář je diplomatický veterán, zastával pozici velvyslance ve Švédsku, v Irsku, dále v USA i v Rusku. Byl také náměstkem ministra zahraničí Cyrila Svobody. Fungoval též jako poradce prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše, úzce prý spolupracuje s generálem Petrem Pavlem, o němž se mluví jako o potenciálním hráči v bitvě o Hrad. Diplomatův syn Ondřej Kolář (TOP 09) se proslavil kauzou Koněv a následující kauzou ricinového kufříku.

Světlana Witowská pracovala kromě ČT i pro Primu či ČTK, velkou chválu sklidila moderováním debaty mezi prezidentskými kandidáty Jiřím Drahošem a Milošem Zemanem. Její první manželství se sportovním komentátorem Robertem Zárubou skončilo rozvodem. Jak Blesk připomíná, z ČT odešla po odhalení vztahu s Vratislavem Mynářem jeho budoucí ženou, Alexandrou Mynářovou (tehdy Noskovou).

Witowská přitom nedávno v rozhovoru pro Deník N oznámila, že s moderováním pořadů ČT končí. „Končím v Událostech a v Událostech, komentářích. Hlavní zpravodajskou relaci už vzhledem ke svým časovým možnostem dělat nemůžu. A nechci,“ uvedla Witowská s tím, že ještě neví přesný termín, kdy by měla skončit. Ráda by dle svých slov věnovala čas malému synovi. „Už dva roky se část měsíce vracím z práce až v půl dvanácté v noci, a chtěla bych to změnit,“ sdělila. Odmítla spekulace, že by na ni kvůli její práci kdokoli vyvíjel tlaky.

Parlamentní listy ovšem získaly vyjádření člena redakce ČT k odchodu oblíbené moderátorky. „Především o nic náhlého nešlo, spekulovalo se o tom v redakci už delší dobu, takže žádný šok se nekoná, pokud byste to chtěli pojmout v tomhle duchu,“ sdělil naší redakci. „Musíte si uvědomit, že dozor, jaký zakoušejí všechny tváře zpravodajství z hlediska kontroly, rad, diváků a dalších, je nepředstavitelný. Neodpouští se ani rozepnutý knoflík, takže osobně Světlaně rozumím, že se jí po letech už nechtělo číst všechny ty důvodové zprávy, stížnosti, trávit do noci čas ve studiu a maskérně, vím, že měla tlak ze všech stran a chtěla si vydechnout,“ dodává dále.

Navíc je tu prý markantní rozdíl například s Václavem Moravcem. Právě Witowskou navrhoval nový člen Rady ČT Luboš Xaver Veselý jako další moderátorku do Otázek Václava Moravce. „Václav Moravec je osobnost, která se dovede bránit. Slangově řečeno má koule. Takže když se o něj někdo otírá, Václav běžně reaguje, vyvrací, fakticky kontruje. A tohle byste snad chtěli od žen v redakci? To asi ne… takže jak říkám, mně to přišlo jako logické vyústění super úspěšné kariéry, a tajně doufám, že není všem dnům konec,“ přiblížil dění náš zdroj z redakce ČT. „Kdo na její místo, to je předčasné, v tom navíc nehraji žádnou roli, takže nevím,“ uzavřel.

S Petrem Kolářem se na obrazovkách ČT Světlana Witowská setkala například v roce 2016 v Interview ČT24, když diplomat komentoval hrozbu terorismu v Evropě či o rok dříve, kdy komentoval migrační krizi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš: Očkování bude opakovaně. 2022, 2023. Takže pozor

19:05 Babiš: Očkování bude opakovaně. 2022, 2023. Takže pozor

Je zde neděle a spolu s ní již pravidelný pořad premiéra Andreje Babiše Čau, lidi! Řeč byla hlavně …