Celé vedení komunistů odstupuje. Zájemců je prý dost

06.10.2020 17:21

Rozpadnou se komunisté? Šéf KSČM Vojtěch Filip i celý zbytek vedení dají v pátek na jednání výkonného výboru své funkce k dispozici. Je to reakce na výsledek senátních a krajských voleb, ve kterých komunisté totálně propadli. Zájemců o funkce je prý dost. Zprávu přinesl iDNES.cz.

Celé vedení komunistů odstupuje. Zájemců je  prý dost
Foto: Repro ČT
Popisek: Místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip (KSČM) v Událostech komentářích
reklama

Anketa

Kdo bude po volbách 2021 předsedou z nich vzešlé vlády?

hlasovalo: 19111 lidí

Filip řekl, že bude záležet na výkonném výboru, zda nabídku složení funkcí od vedení strany přijme. Rozhodnutí výkonného výboru může ještě revidovat ústřední výbor KSČM, jehož jednání by mělo proběhnout 14. listopadu.

O dva týdny později se uskuteční sjezd strany, kde se má volit nové vedení. Filip nevyloučil, že by se mohl o předsednickou funkci opět ucházet. „Myslím, že je logické, že jednotliví funkcionáři, jako já nebo místopředsedové, zváží nejen své nominace, ale i svůj podíl na výsledku voleb,“ řekl.

Podle Filipa je třeba zjistit, kde KSČM chybovala v kampani, zda nesestavila špatné kandidátky a zda fungovala spolupráce mezi stranickým ústředím a kraji. Po volbách mají komunisté celkem třináct mandátů a oproti předchozím volbám ztratili 73 zastupitelů.

Filip hned v sobotu označil výsledek strany za ztrátu a historický volební neúspěch a výsledek byl pro něj překvapením. „Je naší odpovědností a povinností připravit sjezd, který je v listopadu a sjezd rozhodne další postup, tedy i kdo stranu povede. Kandidátů na všechny funkce je dostatek,“ řekl pak v pondělí Filip.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný krocen policií. Držel se regálu. Pak s dítětem v autě. To bude mít dohru

17:25 Volný krocen policií. Držel se regálu. Pak s dítětem v autě. To bude mít dohru

Policisté se pokusili zadržet poslance Lubomíra Volného (Jednotní, zvolen za SPD) za porušování vlád…