Celoroční kvalitní led na říčanském „zimáku“ zařídilo České teplo – a navíc velmi úsporně

10.10.2017 11:03

Nedávno revitalizovaný areál zimního stadionu společnosti Říčanská hokejová s.r.o. ve městě Říčany je unikátní svým celoročně kvalitním ledem. Výjimečný je také tím, že celý areál splňuje parametry energetické náročnosti budovy třídy A. Kompletní revitalizaci na klíč provedla za součinnosti s jednatelem a majitelem Říčanské hokejové Martinem Altrichterem společnost České teplo a využila při ní množství unikátních energeticky velmi šetrných řešení. Opravdovou radost ze zimního stadionu tak má nejen široká veřejnost, ale i majitel.

Celoroční kvalitní led na říčanském „zimáku“ zařídilo České teplo – a navíc velmi úsporně
Foto: České teplo
Popisek: Zimní stadion v Říčanech po kompletní revitalizaci provedenou na klíč společností České teplo
reklama
Ještě nedávno měli v Říčanech k dispozici pouze otevřený zimní stadion se sezónním provozem. Díky úspěšně dokončené celkové revitalizaci včetně výstavby zakrytého stadionu se zázemím je však aktuální situace úplně jiná. Kvalitní led i během těch nejteplejších měsíců nedávno ocenili dokonce hráči NHL, kteří na zimním stadionu trénovali během letních prázdnin.
 
Hlavním dodavatelem kompletního řešení revitalizace včetně projektové přípravy, s využitím zkušeností Martina Altrichtera, byla společnost České teplo s.r.o. „Po úspěšné kolaudaci se nadále staráme o energetický provoz celého zařízení,“ vysvětluje Jaroslav Flandera z Českého tepla. 
 
Centrum areálu tvoří dvě ledové plochy – jedna velká, kanadských rozměrů a druhá menší, určená především pro specifické tréninkové účely. Skutečným srdcem areálu je ale strojovna rozdělená do tří technologických částí. V první se prostřednictvím kompresorů vyrábí chlad. Za touto chladící částí je zařazena hydraulická jednotka, která rozvádí chlad. Ten je veden prostřednictvím nemrznoucí směsi k ledové ploše, jejíž led se vyrábí nepřímou metodou. Je nejen energeticky úspornější, ale také se při ní nepoužívá čpavek. Poslední součástí technologického centra je tepelné čerpadlo, které zvyšuje teplotu ohřívané vody z řádově 35°C na 60°C a takto ohřátá voda se využívá na vytápění i bezprostředně jako teplá voda. Velkou zásluhu na realizaci technologií má společnost SINOP CB a.s.
 
„Použité technologie patří mezi ty nejmodernější a nejúspornější a díky tomu je celý říčanský stadion v třídě A energetické náročnosti budovy – mimořádně úsporná, což je naprosté unikum,“ zdůrazňuje Jaroslav Flandera z Českého tepla. 
 
Strojovnu zvládne obsluhovat jeden člověk a změny parametrů umožňuje i vzdálený přístup přes PC. Areál je pro mimořádné události vybaven záložním tepelným zdrojem. Nicméně jakoukoliv takovou neočekávanou událost řeší pověřený pracovník Českého tepla v řádu hodin. 
 
 
Foto: Srdcem celého areálu je strojovna vybavená nemodernějšími technologiemi
 
Do areálu zimního stadionu Merkur Ice Arena patří i tělocvična, posilovna, fitness, bistro a v prvním patře restaurace. Veškeré prostory jsou klimatizované s možností přívodu venkovního vzduchu. České teplo zajišťuje energetický provoz všech těchto částí arény.
 
Další součástí areálu je zpevněné parkoviště se zabezpečením proti kontaminaci odpadních vod případnými úniky ropných látek. Přes vlastní čistírnu odpadních vod prochází i voda splašková a po vyčištění odtéká jako čistá voda do místního potoka. Dalším výrazným prvkem areálu je využití osvětlení výlučně LED technologií, což opět vede k energetickým úsporám. 
 
Říčanský zimní stadion tak díky Českému teplu patří bezesporu k těm nejmodernějším a energeticky nejšetrnějším zařízením svého druhu nejen v České republice a je tak zárukou líhně budoucích Holečků, Králíků, Hašků a Altrichterů.   
 
 
 
 

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlendrián z Kavčích hor: ČT se sekla a celé hodiny si toho nevšimla

19:03 Šlendrián z Kavčích hor: ČT se sekla a celé hodiny si toho nevšimla

Do Prahy přiletěl jako ministr zahraničí, vrátí se jako ministr obrany. Čtenář upozornil naši redakc…