Celý internet kontrolovat! Čeští špioni chtějí víc pravomocí, je zle

18.04.2019 8:40 | Zprávy

Novela zákona, jenž by měl upravovat nové pravomoci Vojenského zpravodajství, v Poslanecké sněmovně opětovně naráží. A to přesto, že Česku chybí systém ochrany před sofistikovanými hrozbami souvisejícími s internetem. O problémech píší Lidové noviny.

Celý internet kontrolovat! Čeští špioni chtějí víc pravomocí, je zle
Foto: archív autora
Popisek: klávesnice

Novelu zákona, kterou předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) je pod palbou kritiky i Bezpečnostní informační služby či civilní rozvědky Úřadu pro zahraniční styky a informace. Vadí jim totiž podle všeho nedostatečné vymezení povinností vojenských zpravodajců, zároveň jim vadí i údajně nedostatečná ochrana před zneužitím Vojenského zpravodajství. 

„Na klubu ODS jsme se o tom ještě nebavili. Počkáme se stanoviskem na další čtení i na odborný seminář, který by měl být uspořádán a snad by měl jednoznačně odpovědět na nevyjasněné otázky,“ uvedla poslankyně za ODS Jana Černochová. Obdobně hovořil i poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Co myslíte tím zvláštním statusem pro Ukrajinu?

A myslíte, že vzhledem k prokazatelné korupci na Ukrajině je správné ji nějakým způsobem začleňovat do EU? Upřímně já nevěřím tomu, že pokud by byla v EU, že by to vytvořilo nějakou oponu pro Rusko. Proč by taky mělo? Myslíte, že kdyby třeba Ukrajina byla už teď v EU, že by ji snad Rusko nenapadlo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blíží se velký Babišův test. Podle Holce ukáže, kdo se vrátil k moci

20:33 Blíží se velký Babišův test. Podle Holce ukáže, kdo se vrátil k moci

Po dnešním jmenování Babišovy vlády prezidentem Petre Pavlem přichází podle komentátora Petra Holce …