Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Prahy 5 má novou ředitelku, sdělil místostarosta

30.10.2013 12:06

Jak redakci Parlamentních listů.cz sdělil JUDr. Petr Lachnit, zástupce starosty MČ Praha 5, rada MČ Praha 5 jmenovala novou ředitelku své největší příspěvkové organizace - Centra sociální a ošetřovatelské pomoci (CSOP Praha 5), paní PhDr. Helenu Volechovou.

Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Prahy 5 má novou ředitelku, sdělil místostarosta
Foto: Redakce
Popisek: Petr Lachnit, zástupce starosty Městské části Praha 5

Zástupce starosty Petr Lachnit dále uvedl, že CSOP Praha 5 poskytuje širokou škálu sociálních a zdravotních služeb pro občany Prahy 5, mezi které zejména patří poskytování pečovatelské služby. Pečovatelská služba je určena seniorům, osobám s tělesným postižením a rodinám s dětmi, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby a je poskytována v domácnosti klientů v nepřetržitém provozu, včetně víkendů a svátků. Velmi důležitá a žádaná je domácí ošetřovatelská péče, kterou v domácnostech občanů poskytují zdravotní sestry.

Podle nové ředitelky PhDr. Heleny Volechové, pokud má být péče o seniory kvalitní, je třeba podporovat zdravý životní styl seniorů, dlouhodobou soběstačnost, zbavit seniory předsudků o stáří a podpořit péči o nejkřehčí seniory. Poskytování služeb seniorům musí být vzájemně provázáno se všemi poskytovateli zdravotních a sociálních služeb, mělo by jim nabídnout aktivní využívání volného času, umožnit celoživotní vzdělávání a zajistit plnohodnotnou účast seniorů na společenském životě.

Důležitým zařízením, provozovaným CSOP Praha 5, je i Dům sociálních služeb Na Neklance,  který je pobytovým zařízením pro klienty se sníženou soběstačností s nepřetržitým provozem. Nesmíme zapomenout ani na provoz Domu s pečovatelskou službou v Zubatého ulici a provoz denních jeslí na Hřebenkách. 

Důležitým a novým prvkem v činnosti CSOP Praha 5 je i komunitní centrum Prádelna v Holečkově ulici, které zahájilo svou činnost v lednu 2013. Komunitní centrum Prádelna, Holečkova 38 nabízí prostory pro setkávání se občanů, navazování vzájemných vztahů a přátelství, zajišťuje vzdělávací, zájmové a rekondiční programy  pro širokou veřejnost, ale i pro seniory  - jako jsou kurzy PC a digitální techniky, cvičení, kavárnu, kluby pro seniory, taneční kroužky, vernisáže, přednášky, výtvarné dílny, workshopy, výlety. V současné době se připravuje i otevření nízkoprahového klubu pro děti a mládež, které bude rovněž provozovat CSOP Praha 5.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ava

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama

Další články z rubriky

To je sranda. Poté, co Donald Trump řekl větu, zavládlo zděšení a šok. Zajímat to bude Srby

9:02 To je sranda. Poté, co Donald Trump řekl větu, zavládlo zděšení a šok. Zajímat to bude Srby

Hrůza a zděšení zavládly v Černé Hoře. Jedna z nejmenších evropských republik se dostala do pozornos…