Cermat i státní maturity stále čelí útokům hackerů

29.04.2013 12:50

Společnost Cermat, která má na starosti přípravu státních maturit, čelila i v pondělí dopoledne útoku hackerů. Zahlcené servery znesnadňovaly přístup na stránky Cermatu i cvičných maturitních testů. Serveru Novinky.cz to potvrdil mluvčí Cermatu Petr Habáň.

Cermat i státní maturity stále čelí útokům hackerů
Foto: Martin Kovář
Popisek: Počítač, internet, klávesnice. Ilustrační foto.
reklama

"Momentálně probíhá druhá fáze útoku," uvedl kolem půl jedenácté mluvčí, podle něhož je momentálně nemožné odhadnout, kdy budou stránky opět standardně dostupné.

Hackeři použili tzv. DDoS útok, při němž zahltili servery množstvím zasílaných požadavků. Na stránky Cermatu i Novamaturita.cz se sice bylo možné dostat, ale načítání trvalo mnoho minut a výsledek byl nejistý. Stránky čelily útoku od neděle.

Jak Habáň doplnil, všechny školy mají cvičné testy k dispozici a studenti, kteří by se k nim nemohli dostat přes stránky Nové maturity, je mohou získat ve škole, případně mohou školu požádat o jejich zveřejnění na vlastním webu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…