Cermat i státní maturity stále čelí útokům hackerů

29.04.2013 12:50 | Zprávy
autor: joh

Společnost Cermat, která má na starosti přípravu státních maturit, čelila i v pondělí dopoledne útoku hackerů. Zahlcené servery znesnadňovaly přístup na stránky Cermatu i cvičných maturitních testů. Serveru Novinky.cz to potvrdil mluvčí Cermatu Petr Habáň.

Cermat i státní maturity stále čelí útokům hackerů
Foto: Martin Kovář
Popisek: Počítač, internet, klávesnice. Ilustrační foto.

"Momentálně probíhá druhá fáze útoku," uvedl kolem půl jedenácté mluvčí, podle něhož je momentálně nemožné odhadnout, kdy budou stránky opět standardně dostupné.

Hackeři použili tzv. DDoS útok, při němž zahltili servery množstvím zasílaných požadavků. Na stránky Cermatu i Novamaturita.cz se sice bylo možné dostat, ale načítání trvalo mnoho minut a výsledek byl nejistý. Stránky čelily útoku od neděle.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Zabavení majetku

Jak vysvětlíte, že jste v minulém volebním období předložili zákon o zabavení majetku a teď jste proti němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svěrák není úplně hodnej. Jdou si pro potlesk. Chaun naložil Milionu chvilek

10:31 Svěrák není úplně hodnej. Jdou si pro potlesk. Chaun naložil Milionu chvilek

Režisér Igor Chaun vyčinil Zdeňku Svěrákovi. Za účast na demonstraci Milionu chvilek pro demokracii.…