Černoch z letáku Lidlu promluvil

6. 1. 2017 20:41

Praha je přece mezinárodní město, kroutí hlavou nad rasistickými poznámkami řady Čechů, Moravanů a Slezanů černý model z letáku Lidlu.

Černoch z letáku Lidlu promluvil
Foto: facebook
Popisek: Kritizovaný leták společnosti Lidl
reklama

Alpha Dia je čtyřiadvacetiletý model žijící v Hamburku. Znají ho i čeští občané a to z letáku obchodního řetězce Lidl, který vyvolal tolik kontroverzí, ale i mnoho humorných poznámek na adresu některých rasisticky smýšlejících lidí. Alpha Dia je prý v šoku z toho, co zachytil z Česka.

„Takové reakce v roce 2017... Byl jsem v šoku. Potkal jsem mnoho modelů z celého světa i v České republice. A Praha je mezinárodní město. Pokud se i přesto spousta Čechů bojí hrozícího zániku bílé rasy, mohou se toho bát i někteří Němci a lidé z dalších zemí světa. Z toho mám strach,“ poznamenal černošský model pro server deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Celý rozhovor naleznete zde

Stejný katalog je k nahlédnutí i v dalších zemích Evropy a lidé na černošské modely prý reagovali spíš pozitivně. Alpha Dia se s žádnou negativní reakcí zatím nesetkal, až v Česku. Přiznává ovšem, že nepříjemných pohledů ve vlaku a jinde si užil dost a dost. Nemůže prý také tvrdit, že by v modelingové branži neexistoval rasismus. „Čím tmavší jste, tím to máte těžší,“ poznamenává k tématu v obecné rovině. Kupříkladu ve Francii a v Itálii je Alpha Dia úspěšnější než v Německu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

4:43 „Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

Češi začínají po mnoha měsících tvrdých zákazů znovu normálně žít, a přestože zahrádky oficiálně otv…