Černochová si trvá na tom, co řekla. Kdo střílel? Nepodstatné

16.11.2022 16:20 | Ze sítí

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) včera krátce po výbuchu rakety na polské straně napsala na své sociální síti, že ať už jde o omyl, nebo provokaci, je to další eskalace konfliktu ze strany Ruska. Po dnešních zprávách se rozhodla napsat další tweet, v němž v kontextu událostí napsala, že není podstatné, čí raketa PVO ruské výroby spadla v Polsku. Černochová se totiž za včerejší výrok stala leckdy terčem kritiky. A nebyla sama.

Černochová si trvá na tom, co řekla. Kdo střílel? Nepodstatné
Foto: Hana Brožková
Popisek: Ministryně obrany Jana Černochová

„Plně stojíme na straně našeho polského spojence i Ukrajiny, dnes opět bombardované teroristou Putinem. Nyní vyhodnocujeme prokázaný dopad ruských raket na polské území. Ať by šlo o omyl, nebo provokaci, je to další eskalace konfliktu ze strany Ruska a nesmí zůstat bez odezvy,“ poznamenala včera ministryně obrany Jana Černochová.

„Můj včerejší tweet je stále platný a není v něm jediné lživé slovo. Není podstatné, čí raketa PVO ruské výroby spadla v Polsku. Odpovědné za smrt dvou Poláků je Rusko, které napadlo Ukrajinu a už 266. den vraždí civilisty, ničí majetek s cílem podrobení Ukrajinců,“ dodala dnes Černochová.

Podle dnešních zpráv se totiž ukázalo, že výbuch v Polsku způsobila střela ukrajinské protivzdušné obrany. „Nešlo o úmyslný útok,“ sdělil podle Reuters polský prezident Andrzej Duda. Dodal, že šlo zřejmě o střelu S-300 ruské výroby. Generální tajemník Jens Stoltenberg k tomu dodal, že výbuch v Polsku podle předběžných zjištění NATO zřejmě způsobila ukrajinská střela namířená proti ruské raketě.

Včerejší slova ministryně Jany Černochové například okomentoval kandidát na prezidenta Petr Pavel v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. „Já si myslím, že pod tlakem těch událostí a v celém kontextu je docela přirozené, že někteří lidé jednají s větší emocí. Myslím si, že u ženy je omluvitelné, když vidí, jaké následky ty útoky způsobují, tak že možná ty emoce se projeví výrazněji. Na druhou stranu důležité je, že žádný ze států Aliance nejednal unáhleně, že všichni si ten čas, aby sice přijali nutná opatření, ale aby zároveň jednoznačně potvrdili druh toho útoku, o jaké ohrožení šlo, a teprve na základě toho přijímali další konkrétní opatření,“ sdělil Pavel. 

Již včera si do některých vyjádření rýpla analytička Irena Ryšánková. „Se zájmem očekávám, kdy Miroslava Němcová na svém twitteru označí amerického prezidenta za proruského švába. Příště chladnou hlavu, děvčata,“ vzkázala s varováním, že válka nefunguje jako počítačová hra.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Černochová by měla odstoupit, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseKunamila , 16.11.2022 17:25:30
nebo být odvolána. Šířila poplašnou zprávu - dezinformaci s dopadem na paniku mezi obyvatelstvem.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Hokejové zlato: Tvrdé vyřízení účtů ze strany ČT

8:17 Hokejové zlato: Tvrdé vyřízení účtů ze strany ČT

Český hokejový tým v neděli večer vybojoval proti švýcarskému týmu zlatou medaili na mistrovství svě…