Čerstvá čísla za období, kdy se dojednávala vláda: Babiš posílil, ČSSD klesla. Starostové a TOPka mimo

12.07.2018 16:51 | Zprávy

Červnové volby do Sněmovny by podle modelu CVVM vyhrálo ANO se ziskem 31 procent, mírně posílilo stejně jako ODS nebo KDU-ČSL. Oslabili naopak Piráti, ČSSD a SPD. Stabilní pozici si drží KSČM. Těsně pod pětiprocentní hranicí pro zisk poslaneckých křesel byli Starostové a přes nárůst podpory také TOP 09. Výsledky dnes CVVM poskytlo ČTK.

Čerstvá čísla za období, kdy se dojednávala vláda: Babiš posílil, ČSSD klesla. Starostové a TOPka mimo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

ANO by získalo o dva procentní body více než v květnu, podle CVVM to ale není statisticky významný nárůst. Stejnou měrou se naopak snížil v době dojednávání společné vlády s ANO zisk ČSSD, která by v červnu získala podobně jako v dubnu či březnu 11 procent hlasů. Na druhé místo se tak vrátila ODS se 14 procenty, což je o jeden procentní bod více než v květnu. Čtvrtí by beze změny skončili komunisté s 10,5 procenta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

Ing. Lukáš Vlček byl položen dotaz

předložte důkaz

na základě čeho a jak jste došel k závěru, že Ukrajina brání Evropu před ruskou agresí. Buďte prosím konkrétní a předložte jasné důkazy, že Rusko plánuje napadnout Evropu. Pokud je nemáte, tak se za tu dezinformaci a strašení omluvte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chystá se akce proti Oganesjanovi. Tam, kde byl Rakušan

19:41 Chystá se akce proti Oganesjanovi. Tam, kde byl Rakušan

Podnikatel vystupující jako MikeJePan, vlastním jménem Mike Oganesjan, je obviňován z kriminálních a…