Čerstvé zprávy z východní Ukrajiny. Právě zde

10.02.2017 21:18

Ukrajinská ambasáda v Česku poslala zprávu serveru ParlamentníListy.cz. Takhle to prý vypadá na východě Ukrajiny doopravdy.

Čerstvé zprávy z východní Ukrajiny. Právě zde
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Ukrajina

Ambasáda Ukrajiny sídlící v Praze chtěla serveru ParlamentníListy.cz sdělit, jak to na východě Ukrajiny vypadá doopravdy. Ukrajinská armáda prý v bojích na východě země neztratila žádné vojáky. Pravdou prý je, že jen 6 vojáků bylo zraněno. Povstalci prý provedli 19 útoků v Luhanské oblasti a 28 dalších u Mariupolu.  Opakovaně zněla palba z těžkých zbraní a tamní situace je nesnadná. Ukrajinští vojáci i civilisté, kteří ještě v oblasti zůstali, slyší palbu dělostřelectva i minometů. Nechybí ani hrozivý zvuk samopalů. Povstalci prý v oblasti Mariupolu hned třikrát porušili příměří.

Na mnoha místech probíhají boje 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Do boje jsou prý zapojeni i ruští ozbrojenci. Na ukrajinské pozice míří desítky granátů.

Kupříkladu v Avdiivce, ve městě nalézajícím se v Doněcké oblasti, byly nasazeny i tanky, ačkoli podle dohod z Minsku měly být z oblasti dávno staženy. Povstalci s podporou ruských ozbrojenců uskutečnili za jedený den 33 útoků v Doněcké oblasti. Ke dvěma třetinám z nich byly použity těžké zbraně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

20:01 Vládní lumpárna, vydírání cestovatelů. Předák cestovek Papež naplno popsal, jak probíhá komunikace s ministerstvem

Jednou je nebezpečný Tunis, podruhé Řecko. Lumpárna od Ministerstva zdravotnictví, rozčiluje se pro …