Čerstvý útok na Zemana. Stojí za ním znovu Džamila Stehlíková

27.12.2021 12:44 odp. | Ze sítí

Slova Miloše Zemana o Gretě Thunbergové a Green Dealu jsou trnem v oku ekologicky smýšlejících politiků, alespoň tedy pokud jde o Džamilu Stehlíkovou. „Mstí se budoucnosti za to, že tam nepatří, Evropě za to, že tam neuspěl. Chce po sobě zanechat spáleniště. Odkaz potomkům,“ spekuluje předsedkyně Liberálně ekologické strany, proč Zeman sepsul evropský plán, jak snižovat emise. Prý nechce přenechat planetu Gretě a „děckám“.

Čerstvý útok na Zemana. Stojí za ním znovu Džamila Stehlíková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Džamila Stehlíková

Anketa

Budete se o Vánocích omezovat při setkávání s přáteli a příbuznými?

14%
83%
hlasovalo: 27873 lidí
Jak jsme již informovali, Miloš Zeman se ve svém vánočním poselství dotkl tematiky Green Dealu, zákazu spalovacích motorů a fosilních paliv vůbec. „Druhým nebezpečím, které se objevilo v Evropě, je takzvaný Zelený úděl. Z původně seriózní vědy zvané ekologie se stalo náboženství. A jako každé náboženství i toto má své proroky, například v podobě postpubertální dívčiny,“ řekl prezident, zároveň varoval, že Zelený úděl by znamenal energetickou chudobu, po které by následovala chudoba opravdová.

A proti Miloši Zemanovi teď vystoupila Džamila Stehlíková, předsedkyně Liberálně ekologické strany. „77letému Zemanovi je nějaká klimatická změna šumák, baví se torpedováním Green Dealu, nepřenechá přece planetu Gretě a dalším děckám,“ ironizovala. „Mstí se budoucnosti za to, že tam nepatří, Evropě za to, že tam neuspěl. Chce po sobě zanechat spáleniště. Odkaz potomkům,“ spekulovala o Zemanových motivech.

Dodejme, že se nejedná zdaleka o první a zřejmě ani poslední spekulaci od bývalé ministryně pro lidská práva. Když byl Miloš Zeman hospitalizován v ÚVN, Džamila Stehlíková si byla jistá hned několika velice vážnými a nezvratnými diagnózami prezidenta, které se ovšem mírně řečeno nepotvrdily.

Hrad podle zpráv z listopadu uvažoval i o žalobě, Stehlíková uvedla, že by ji uvítala. „Jsem vlastně ráda, že mě bude Hrad žalovat. Díky tomu vyjde najevo, a to i díky svědkům, jak to tehdy bylo v Lánech. Zatím toho na policii moc neřekli, tak uvidíme, jak to bude u soudu. Za sebe ale říkám, že je vysoce nemorální žalovat lékaře, který bojoval o záchranu prezidenta. Myslím si, že Zeman bude při tomto sporu chránit své okolí,“ řekla v rozhovoru pro server Drbna.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Jaký je zájem o kandidaturu za KSČM?

Paní předsedkyně, co říkáte na to, že řada vašich bývalých zástupců nyní raději kandiduje za nezávislé apod. než za KSČM?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsi zmr*d.“ Je tu skutečně vážné varování mocným. Daniel Landa už vidí, co hrozí

16:05 „Jsi zmr*d.“ Je tu skutečně vážné varování mocným. Daniel Landa už vidí, co hrozí

Lidé podle Daniela Landy poslední dva roky žijí ve strachu. Strachu, co s nimi bude, protože systém …