Češi rasisté, troubové? Petr Robejšek poněkud přitvrdil, je to na VIDEU

16.01.2017 17:39

Politolog Petr Robejšek, jenž stojí za nově vzniklou stranou Realisté, se ve svém videopříspěvku na serveru YouTube vyjádřil k migrantům. „Češi nejsou rasisté, ale ani troubové, kteří se nechají zneužívat,“ řekl mimo jiné.

Češi rasisté, troubové? Petr Robejšek poněkud přitvrdil, je to na VIDEU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Robejšek
reklama

„Zkušenosti ze západní Evropy jednoznačně ukázaly, že jestli nebudeme určovat pravidla imigrantům my, budou je časem určovat oni nám. Chci tím říci, že následky špatně řízené imigrační politiky budou na naše životy doléhat nejenom ihned, ale stále výrazněji v dlouhodobém horizontu,“ uvedl Robejšek s tím, že Realisté připravují realistický imigrační program.

Ten ponese zkratku SOS. „První s znamená stop všem ilegálním přistěhovalcům. Každý, kdo tu chce žít, o to musí požádat již před vstupem a my mu řekneme, zda o něj stojíme, či nikoliv. O pak znamená nutnou ochotu přistěhovalce a celé jeho rodiny respektovat podmínky, za kterých jsme ochotni jej přijmout. S znamená systém pro rychlé začlenění vybraných cizinců do společnosti,“ seznámil Robejšek.

Přistěhovalci jsou podle něj dost často přesvědčeni o tom, že mají právo na lepší živobytí na úkor země, která je přijímá. „Neziskovky parazitující na migračním průmyslu je navíc o jejich právech za naše daně poučí a ještě pomohou zabránit vystěhování těch, kteří se sem dostali nelegálně,“ poznamenal. 

„Není důvod politickým imigrantům nijak ulevovat. Když už jsou zde, musí se chovat dle našich pravidel,“ dodal také Robejšek. „Naše minulost není minulostí koloniální velmoci, která by měla trpět jakýmsi vykonstruovaným morálním dluhem vůči třetímu světu,“ myslí si. 

„Rozhodně také nemusíme plnit neuvážené sliby jiných evropských zemí, které jsme nevolili. Ti si pouze přisvojili právo rozhodovat za nás bez ohledu na náš názor. Naše zkušenost se socialismem nás nutí k odmítavému postoji vůči vnucovanému přijímání cizích diktátů pod maskou evropské jednoty,“ dodal se slovy, že bychom měli říct jasné a rozhodné ne každému, kdo odmítne naše pravidla hry. My jsme tady doma. Rádi přijmeme každého, kdo hledá nový domov. Jestliže ctí naše hodnoty, je u nás vítán, ať je barva jeho kůže jakákoliv. Češi nejsou rasisté, ale ani troubové, kteří se nechají zneužívat,“ zakončil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

16:04 Nic! Dvě tajná jednání Sněmovny. A zase nic. Ten člověk už nás stál tolik peněz. Nevěřím mu! Novinářský kolega potopil Kroupu

„Myslím, že kauza Kroupa překryla kauzu Vrbětice a udělala z ní kameňák. A to ještě fandím všem Kame…