Češi se chovají zodpovědně, opatření dodržují, odhalil průzkum

11.03.2021 21:35 | Zprávy
autor: nab

I přesto, že Česko patří k nejhorším zemím, co se týká zvládání koronavirové epidemie, průzkum agentury STEM odhalil, že se Češi chovají velmi zodpovědně, a to i v mezinárodním srovnání. Základní pravidlo 3R dodržuje až kolem 90 procent české veřejnosti, informaci přinesl server Novinky.cz.

Češi se chovají zodpovědně, opatření dodržují, odhalil průzkum
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slečna s rouškou, ilustrační foto

Podle nejnovějšího šetření se v porovnání s podzimem chování Čechů zásadně nezměnilo, v mezinárodním srovnání se dokonce v mnoha ohledech jeví „jako vysoce ukáznění“.

Průzkum se dotazoval na dodržování opatření jako nošení roušek v místech s vyšší koncentrací lidí, časté mytí rukou, omezování návštěv obchodů či práce z domova.

„Z hlediska nošení roušek vede Česko skupinu nejdisciplinovanějších států, rozdíl je patrný zejména při srovnání se Švédskem. V deklarované osobní opatrnosti při dotýkání se věcí či povrchů na veřejných místech nemají Češi konkurenci,“ uvedla agentura.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Proč jste na ministra nenavrhli někoho, kdo má české občanství?

Podle mě by to měla být jedna z hlavních podmínek a divím se, že není ze zákona, a že zrovna vy nevyberete někoho, kdo má naše občanství. Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tymur „zlatý záchod“ Mindič není hlavní korupčník. Ukrajinský detektiv líčí, čemu čelí

18:43 Tymur „zlatý záchod“ Mindič není hlavní korupčník. Ukrajinský detektiv líčí, čemu čelí

Nalezený uprchlý ukrajinský podnikatel a blízký spolupracovník prezidenta Volodymyra Zelenského Tymu…