Češi šetří ve zdravotnictví. Řadí se mezi bankrotářské země

14.08.2012 10:30 | Zprávy

Experti OECD, kteří srovnali zdravotnické výdaje ve vyspělých zemích v období po finanční krizi, zjistili, že Češi jsou jedním z mála národů, které si nechaly sáhnout na zdravotnictví a snížili výdaje.

Češi šetří ve zdravotnictví. Řadí se mezi bankrotářské země
Foto: Hans Štembera
Popisek: Noviny

Větší škrty než v České republice proběhly pouze v zemích, které finanční krize přivedla na pokraj bankrotu a které musely žádat o zahraniční pomoc. Informace ze studie "Růst ve zdravotnických výdajích brzdí a zastavuje," přináší server Aktuálně.cz.

OECD prostřednictvím studie upozornila, že rokem 2010 skončil dlouhodobý trend rychlého zvyšování veřejných dotací. "Během období 2000-2009 rostly zdravotnické výdaje skoro o pět procent ročně ve všech vyspělých zemích. V roce 2010 ale následovat nulový růst a předběžná data z některých zemí předpovídají malý nebo žádný růst v roce 2011," stojí ve studii světové organizace.

Česko v závěsu za bankrotáři

V roce 2010 veřejné zdravotnické výdaje spadly v průměrné zemi OECD o polovinu procenta v důsledku výpadků rozpočtových příjmů během krize v roce 2009. Pouze nejbohatší země jako Spojené státy, Německo nebo Švýcarsko pokračovaly v navyšování zdravotnických výdajů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Noviny v Česku jako Rudé právo roku 1953. Pohádkář Hučín. Krajan z USA, od něhož nechcete pěstí

13:14 Noviny v Česku jako Rudé právo roku 1953. Pohádkář Hučín. Krajan z USA, od něhož nechcete pěstí

„To, co slyším, že se děje v Česku, mi připadá, jako bych četl Rudé právo z třiapadesátého roku. Jen…