Česká koruna je v ohrožení, burcuje Vondráček. Válek by neměl raději číst

31.05.2022 8:54 | Ze sítí

Vláda Petra Fialy není u moci ani půl roku a její ministři už otevírají debatu o zavedení eura. Prvním průkopníkem se stal ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), podle kterého právě fakt, že České republika čelí výrazně vyšší inflaci, než je průměr eurozóny, ukazuje výhodnost jeho přijetí. S tím rezolutně nesouhlasí předseda Svobodných Libor Vondráček, podle kterého je česká koruna v dalším historickém ohrožení.

Česká koruna je v ohrožení, burcuje Vondráček. Válek by neměl raději číst
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Předseda Svobodných Libor Vondráček v rozhovoru pro RegionálníTelevizi.cz

„Inflace je v tuzemsku oproti eurozóně přibližně dvojnásobná a celá situace ukazuje, že kdybychom měli euro, jsme na tom lépe. Nastal tak čas otevřít debatu o přijetí eura. Benefity společné měny převažují nad potenciálními riziky. Není na co čekat,“ uvedl před časem ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. 

Na jeho slova reagoval Libor Vondráček, předseda Svobodných, podle kterého bychom neměli naskakovat na lep některým samozvaným léčitelům České republiky. „Jak fungují recepty těchto samozvaných léčitelů, jsme mohli vidět poslední dva roky. Jeden radiolog, který je nyní ministrem zdravotnictví, se snažil léčit velkou množinu lidí něčím, co prý mělo mít účinnost větší než 99 procent, ale my dnes vidíme, že účinnost je daleko menší,“ rýpl si Libor Vondráček do prosazování očkování proti covid-19. 
 
„Co se týká ekonomiky, tak si myslím, že radiolog a ministr zdravotnictví Vlastimil Válek rozumí ekonomii ještě mnohem méně. Když nedávno zmínil, že bychom se měli začít bavit o přijetí eura, tak jsem si vzpomněl na velkou petici za zachování české koruny, ke které nás vedla obava, že po volbách by mohla vláda existenci české koruny ohrožovat. A bohužel je tomu tak,“ připomněl Vondráček s tím, že Česká republika je pacientem, který leží na operačním stole. „Předchozí vláda operaci zvorala, dokonce se do rány dostal zánět. A když se zbavíme české měny, je to, jako kdybychom se zbavili jednoho z nástrojů, které můžeme použít k uzdravení české ekonomiky,“ dodal Vondráček. 
 

Mgr. Libor Vondráček

  • Svobodní
  • předseda Svobodných
  • mimo zastupitelskou funkci
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

8:47 Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

Senát zkritizoval veřejného ochránce práv Stanislava Křečka za jeho výroky vůči menšinám a uprchlíků…