Česká televize připravuje debaty a duely kandidátů na prezidenta

05.11.2012 16:54

Česká televize (ČT) nabídne před přímou volbou prezidenta kandidátské debaty i rozhovory jeden na jednoho s redaktory ČT. V případě, že se o vítězi prezidentské volby bude rozhodovat ve druhém kole, uspořádá ČT dva Prezidentské duely. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala mluvčí ČT Michaela Fričová. První kolo prezidentských voleb se uskuteční 11. a 12. ledna 2013, druhé kolo o dva týdny později.

Česká televize připravuje debaty a duely kandidátů na prezidenta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Moravec ve svém diskuzním pořadu

"Historicky první přímé volbě prezidenta České republiky chceme poskytnout odpovídající prostor hodný této významné politicko-společenské události. Voliči potřebují získat zevrubné informace o jednotlivých kandidátech a jejich programech, aby se mohli při své volbě odpovědně rozhodnout," uvedl ředitel ČT Petr Dvořák.

ČT nabídne nový pořad Prezidentská debata a speciál Hydeparku

ČT připraví čtyři speciální pořady. Pravidelné relace na ČT24 Interview a Hydepark nabídnou volební speciály Interview - prezidentská volba a Hyde park - prezidentský speciál. Zcela novým pořadem budou Prezidentské debaty za účasti tří až čtyř kandidátů, jejichž kombinaci určí los. Skupinové debaty se uskuteční v týdnu od 2. do 9. ledna 2013 v Ostravě, Brně a Praze. Hodinu a půl dlouhé debaty vysílané ve 20.00 nebo o hodinu později bude moderovat Václav Moravec.

V případě, že se o finálním vítězi prezidentské volby bude rozhodovat ve druhém kole, uspořádá ČT dva Prezidentské duely, a to 17. ledna a 24. ledna. "Oba tyto duely se budou vysílat od 20 hodin na ČT1 i ČT24, budou trvat 60 až 90 minut a moderovat je bude Václav Moravec," uvedla Fričová.

Všichni kandidáti pak budou společně debatovat v rámci pořadu Prezidentská superdebata, kterou opět povede Moravec. Maximálně dvě hodiny dlouhou debatu ČT odvysílá ve čtvrtek 10. ledna od 20 hodin na ČT1 i ČT24.

Prezidentským kandidátům se věnují i soukromé televize

Veřejnoprávní televize bude prezidentským volbám věnovat zvláštní pozornost také ve svých pravidelných zpravodajských a publicistických pořadech, jako jsou například Události nebo Události, komentáře. Kandidáti se divákům zároveň představí ve volebních spotech, pro které ČT podle zákona bezplatně poskytne celkem pět hodin vysílacího času.

Kandidátům na budoucího prezidenta ČR se věnují i komerční televize. Nová TV Pětka například vysílá pořad Volejte prezidentovi, který moderuje novinář Petr Skočdopole. Internetová televize Stream.cz zase nabízí pořad Závod o hrad moderátora Pavla Zuny, který s kandidáty netradičně konverzuje při společném sportování.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Jaké jsou důvody pro zvýšení věkové hranice odchodu do penze ?

Jaké jsou důvody pro změny odchodu do penze našich občanů v 68 letech,když v žádném evropském státě není hranice odchodu do penze tak vysoká, přičemž spousta zemí je na tom ekonomicky podstatně hůře ? Nejde ze strany KDU-ČSL o další asociální opatření ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zemřel Lubomír Štrougal. Premiér šesti vlád

15:01 Zemřel Lubomír Štrougal. Premiér šesti vlád

Lubomír Štrougal, rekordman mezi českými a československými premiéry v délce výkonu funkce i dožití,…