Česká televize vysílala tiskovou konferenci Le Penové s Wildersem. A takhle to dopadlo

28.05.2014 18:56

Česká televize ve středu odpoledne přinesla pozoruhodnou tiskovou konferenci z bruselské centrály EU. Představili se v ní zástupci vznikající europarlamentní frakce. Nejvýraznější osobou na brífinku byla Marine Le Pen, pro mnohé šokující vítězka evropských voleb ve Francii.

Česká televize vysílala tiskovou konferenci Le Penové s Wildersem. A takhle to dopadlo
Foto: Mwl.nl
Popisek: Kontroverzní nizozemský politik Geert Wilders

„Jsme si celkem jistí, že skupinu založíme. Máme pět zemí ze sedmi, můžeme být velmi optimističtí,“ uvedla Le Pen, načež začala představovat jednotlivé zástupce, kteří by skupinu měli utvořit. Když představila zástupce strany Vlámský zájem z Belgie, Nizozemce Geerta Wilderse a Haralda Vilimského z rakouských Svobodných, zjistila nepřítomnost pátého do party, zástupce italské Ligy severu Matteo Salviniho.

Le Pen však po chvilce rozpaků se smíchem ujistila, že italský europoslanec skupinu nezradil, pouze se nejspíš někde zdržel, což Ital o několik minut později potvrdil svým nepřehlédnutelným příchodem.

Podmínkou pro vznik frakce v Evropském parlamentu je účast 25 poslanců ze 7 zemí. Na počet poslanců skupina již nyní nemá problém, má jich přes 40. Musí však sehnat ještě poslance z dvou dalších zemí.

„Nechceme žádný další federalismus,“ vyhlásila program francouzská politička, která byla na tiskové konferenci nejvýraznější osobností. „Budeme bojovat proti všemu, co je jednotné: Měně, jídlu, způsobu myšlení, obchodním smlouvám, které jsou nám vnucovány,“ rozvedl následně její představy Ital Salvini, než Česká televize přenos z tiskové konference ukončila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus ml.: Oni nenávidí národy. „Strpění“ cizince? Jásají, když přijde milion migrantů, cpou se vám do života

15:51 Klaus ml.: Oni nenávidí národy. „Strpění“ cizince? Jásají, když přijde milion migrantů, cpou se vám do života

V pátek 18. září se v Teplicích konalo setkání podporovatelů Trikolóry Ústeckého kraje za účasti pře…