Česko je rizikové, říkají Němci. Chystají se nám zavřít hranice

12.02.2021 14:46

Německo se chystá Čechům, Moravanům a Slezanům, ale také obyvatelů rakouských Tyrol, zabouchnout dveře. Jak Česko, tak oblast Tyrol totiž Němci považují za rizikovou oblast z hlediska šíření nových mutací koronaviru.

Česko je rizikové, říkají Němci. Chystají se nám zavřít hranice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Německé spolkové republiky

Anketa

Chcete, aby vláda Andreje Babiše dovládla do voleb?

84%
9%
hlasovalo: 25328 lidí

V rakouské spolkové zemi Tyrolsko se objevila brazilská mutace koronaviru. Britská společnost AstraZeneca už varovala, že její vakcína proti nemoci covid-19 není tak účinná proti této mutaci jako proti původní podobě viru.

V Česku už se potvrdilo šíření britské mutace koronaviru, jen zatím není jisté, jak rychle se britská mutace šíří. Kvůli špatné epidemické situaci už byly v České republice uzavřeny tři okresy. Trutnov, Cheb a Sokolov. Chebský a sokolovský okres leží na západním okraji Česka a možná právě proto mají naši západní sousedé obavy.

„Německo zavírá hranice! Zákaz vstupu z Tyrolska a z České republiky," píše už v titulku k tématu server německého deníku Bild.

Občané České republiky a obyvatelé Tyrol mají mít podle informací serveru zakázán vstup do Německa. Z tohoto pravidla však budou existovat výjimky. Němečtí občané musí při návratu z Česka a z Tyrol domů předložit negativní test na koronavirus. Rozhodnutí bylo přijato ve čtvrtek a bude platit od neděle 14. února.

„Z právního hlediska je rozhodnutí důležitým krokem, protože nyní mohou být lidé z Tyrolska a České republiky na hranicích s Německem vráceni zpět,“ napsal server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

19:40 Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

Moderátor Luboš Xaver Veselý tentokrát v internetové televizi XTV přivítal senátora Jiřího Čunka (KD…