Česko kvůli migraci v sobotu rozšíří kontroly hranic s Rakouskem

08.10.2015 19:23 | Zprávy
autor: čtk, mp

Česká republika kvůli migrační krizi v sobotu 10. října rozšíří kontroly na hranicích s Rakouskem, se kterými začala v polovině září. Namátkové kontroly budou místo 14 na 20 přechodech.

Česko kvůli migraci v sobotu rozšíří kontroly hranic s Rakouskem
Foto: rep
Popisek: Rakouská vlajka

Nasazeni budou policisté z devíti krajů, dosud cizinecké policii pomáhali kolegové ze čtyř krajů. Pokud by se Rakousko rozhodlo uzavřít své hranice kromě těch s ČR, Česko je připraveno ochranu hranic dál rozšířit, například i zrušit některé mezinárodní vlakové spoje. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva vnitra Lucie Nováková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

EU

Dobrý den, vím, že dost kritizujete EU. Ale jste pro naše vystoupení z ní nebo myslíte, že je EU dobrá, jen v ní rozhodují špatní politici a podle mě bohužel mnohdy hlavně ti, které vlastně nikdo nevolil. Je podle vás EU reformovatelná nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zašít Pavla na Hradě a chystat znovuzvolení? To ne.“ Kolář řádil na Seznamu

22:50 „Zašít Pavla na Hradě a chystat znovuzvolení? To ne.“ Kolář řádil na Seznamu

Poradce prezidenta Petr Kolář vstupuje do sporu o účast hlavy státu na summitu NATO v Ankaře s tím, …