Česko přišlo o švýcarské miliardy. Zřejmě kvůli Rampulovi

15.11.2011 7:31 | Zprávy
autor: par

Česko přišlo o možnost získat 12 miliard korun, které švýcarská policie zadržela v tamních bankách s podezřením, že pocházejí z trestné činnosti při privatizaci Mostecké uhelné společnosti. Příliš dlouho totiž otálelo. Na vině může být Vlastimil Rampula.

Česko přišlo o švýcarské miliardy. Zřejmě kvůli Rampulovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

Všechny indície zatím ukazují na pražské vrchní státní zastupitelství, které donedávna vedl právě Rampula (a odejít se mu dlouhou dobu nechtělo). To se nemělo případem řádně zaobírat, naopak ho celých sedm měsíců spíše ignorovalo.

"Po prostudování spisu jsem předběžně dospěl k závěru, že věci nebyla věnována náležitá pozornost," konstatoval podle deníku MF Dnes nový vrchní státní zástupce Stanislav Mečl. Rampula se brání, že jde o nařčení bez důkazů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jan Jakob byl položen dotaz

Školné

Jak to bylo s financováním vašeho školného na soukromé vysoké škole? Ševčík tvrdil v televizi na CNN v debatě s vámi něco o tom, že vám ho financovala snad obec. Je to tak? Překvapilo mě totiž, že jste se proti tomu vůbec neohradil, i když vám moderátorka dala prostor. Je to tedy pravda?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lhali, pak mazali, ale to nepomůže. Rajchl chystá na média předžalobní výzvy

18:52 Lhali, pak mazali, ale to nepomůže. Rajchl chystá na média předžalobní výzvy

Jindřich Rajchl (PRO, zvolen za SPD) se pustil do mainstreamových médií, která šířila lži o údajném …