Česko se musí postavit své koloniální minulosti. Akademici sepsali manifest

16.09.2020 9:32 | Zprávy
autor: jav

I u nás musíme provést dekolonizaci myšlení. Alespoň podle skupiny vysokoškolských studentů a pedagogů, kteří v rámci Týdne Afriky představili Manifest dekolonizace. Pokud si totiž myslíme, že se nás netýká koloniální minulost, za kterou se dnes omlouvá celý Západ, tak se prý velmi mýlíme.

Česko se musí postavit své koloniální minulosti. Akademici sepsali manifest
Foto: Hans Štembera
Popisek: Videomapping na budově Národního muzea

„Svět protestuje proti všudypřítomnému rasismu. Instituce po celém světě přehodnocují svůj vztah ke koloniální minulosti. Ani my nestojíme opodál, ale ve středu celého problému,“ vzkazují akademici v manifestu, který přetiskl liberálně levicový server A2larm.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…