Česko to nezvládlo, reagují politici na zatčení Pitra

28.07.2010 20:40 | Zprávy
autor: par

Zásluhy za zatčení podnikatele Tomáše Pitra patří plně švýcarské straně, shodli se oslovení politici. Česko věc nezvládlo.

Česko to nezvládlo, reagují politici na zatčení Pitra

"To, co neudělala česká policie, udělala švýcarská," poznamenal podle Mediafaxu poslanec TOP 09 Pavol Lukša. Doufá prý, že pokud bude Pitr vydán do Česka, bude alespoň tehdy učiněno spravedlnosti za dost.

"Je vidět, že některé orgány fungují," přisadil si i Marek Benda z ODS. Stejně skeptičtí k výroku Útvaru pro odhalení organizovaného zločinu, že k zatčení Pitra vedly informace předané českou stranou, jsou i komunisté. "Je to určitě úspěch švýcarské strany a tamní policie," řekl jejich předseda Vojtěch Filip.

"Jestliže se na jeho dopadení dodanými informacemi podíleli i čeští policisté, je chvályhodné, že máme stále útvary, které fungují. Někdy mám totiž o tom pochybnosti," dodal.

Pochybnost o fungování českých útvarů mají i socialisté, zprávě o zadržení Pitra zprvu vůbec nevěřili. "Je otázkou, zda je ta informace skutečně pravdivá. Každopádně jde o věc státu a je důležité, aby stát dokázal vynucovat své zákony," komentoval věc úřadující šéf ČSSD Bohuslav Sobotka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Emisní povolenky

Také s nimi nesouhlasím a snad zavedeny nebudou. Ale upřímně, co může pro nás jejich nezavedení znamenat? Dost pochybuji, že když je nezavedeme, EU nad tím jen mávne rukou.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V ČT prý bral méně než zubař. Moravec zveřejnil plat

15:25 V ČT prý bral méně než zubař. Moravec zveřejnil plat

„Můj plat v ČT se pohyboval okolo devadesáti tisíc hrubého. To zubaři na okresním městě mají víc,“ p…