Česku hrozí arbitráž kvůli Sazce, prohlašuje Hušák

12.06.2011 20:03

Kvůli krokům insolvenčního správce Josefa Cupky a jeho týmu hrozí České republice miliardová arbitráž. Na to poukazuje sesazený ředitel Sazky Aleš Hušák. Mohl by se ozvat dodavatel videoloterijních terminálů, které se mají zastavit.

Česku hrozí arbitráž kvůli Sazce, prohlašuje Hušák
reklama
Insolvenční správce Cupka totiž rozhodl ukončit provoz videoterminálů v neděli o půlnoci. Na to ovšem ostře reagoval Hušák, který to celé nazval za pomoc konkurenci a likvidaci Sazky.

„Nucený odchod Sazky z této části loterijního byznysu a uvolnění místa na trhu vyhovuje především skupině Ivo Valenty ze Synotu (pozn. Ivo Valenta usiloval o obsazení prodejních míst Sazky, hlavně na čerpacích stanicích). Likvidační krok doktora Cupky není ničím jiným než pokusem o uvolnění místa na trhu konkurenčnímu subjektu," vyjádřil se bývalý ředitel Sazky Hušák, který stále drží funkci předsedy představenstva.

Prohlášení Aleše Hušáka ZDE

Husák dále popírá to, že by byly videoterminály dlouhodobě nevýdělečné. „Ztráta byla způsobena splátkami leasingu centrálního systému a jednotlivých videoterminálů a odpočtem DPH," tvrdí Hušák. Avšak podle Cupky loňská ztráta byla skoro sto milionů korun.

SLEDUJEME téma Sazka

„Systém STARPORT za dobu svého fungování od roku 2004 vygeneroval celkovou ztrátu ve výši 467 milionů korun. Poslední 4 roky byl průměrně ve ztrátě 100 milionů," prohlásila Cupkova mluvčí Lenka Angelika Tichá pro iDnes.cz. Tyto podklady vycházejí ze spolupráce provozního ředitele s ředitelem obchodu a financí Sazky. Dále mluvčí podotkla, že je možné v patnáctidenní lhůtě od vyhlášení konkurzu zrušit nevýhodné smlouvy a to bez pokut a penále.

Husák, který byl odvolán z pozice generálního ředitele insolvenčním správcem Cupkou, stále prohlašuje, aby se nedělaly zásadní kroky. Stále se totiž snaží zvrátit rozhodnutí soudu o konkurzu Sazky, věří v úspěch odvolání.

„Rozhodně se ohrazujeme proti tvrzení, že jde o kroky, které jsou činěny ve prospěch jakýchkoliv finančních či zájmových skupin. Jde o úsporná opatření nezbytná pro fungování Sazky," oponovala mluvčí Tichá.

Čtěte dál:

Hušák se odvolal proti konkurzu Sazky. Věří, že uspěje

Hušák skončil v Sazce. Do některých míst má zakázaný vstup

Hušák likviduje Sazku záměrně, naznačil možný nový šéf firmy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: afk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objasněte, proč neplatíte. Novinářce přišel výhrůžný dopis z Kavčích hor

20:44 Objasněte, proč neplatíte. Novinářce přišel výhrůžný dopis z Kavčích hor

„Přišel mi dopis smrti od České televize,“ píše na své facebookovém profilu novinářka Barbora Koukal…