Český Tunisan: Podporují zlé muslimy a terorismus. Cíl: Vzít nám svobodu, zavést policejní stát a útisk

13.07.2017 8:07

Tunisan Hatem Berrezouga, jenž již deset let provádí turisty po Praze, se na svém blogu na serveru iDnes.cz nezastal plavajících žen v burkinách v čestlickém akvaparku a dostalo se mu následně mnoha vyčítavých reakcí. Rozhodl se tedy zareagovat znovu.

Český Tunisan: Podporují zlé muslimy a terorismus. Cíl: Vzít nám svobodu, zavést policejní stát a útisk
Foto: Archiv
Popisek: Ženy v burkinách
reklama

„Z hlediska ortodoxní islámské legislativy, ať muž či žena, nemají co dělat ve smíšené společnosti cizích mužů a žen, ale nenajdete žádnou legislativu, která povoluje muslimům, aby plavali společně s nemuslimy ve společném bazénu, jelikož z islámského hlediska jsou Evropani v bazénech, koupalištích či plážích, považováni za ‚nahé, ačkoliv oblečené‘. Muslimům by mělo dojít, že cituji spolehlivý výrok a podle islámu se má muslim takovým prostředím vyhýbat a taková místa nenavštěvovat,“ napsal mimo jiné ke kauze Berrezouga.

Poté, co se mu dostalo vyčítavých reakcí, přemýšlel podle svých slov nad tím, v čem je asi problém, že lidé přehlíží podstatu. „Burky a nikáby nejsou islámské a není o nich ani jedna zmínka v Koránu, a pokud je člověk trošku zvídavý, aby studoval předislámské dějiny v arabštině, tak by objevil, že tyhle hábity nebyly ani způsobem odívání žen v té době, jsou to převzaté tradice z dobytých území, zejména Persie a vlivy z Indie,“ zmínil Berrezouga. 

Anketa

Kdo má vaši důvěru?

hlasovalo: 4970 lidí

„Jiní mi psali, že jsme sekulární stát a každý si může nosit, co chce! Osobně si nemyslím, že tohle tvrzení má něco společného se sekularismem, pak jaký má tedy smysl mít vůbec nějaká pravidla v bazénech, když se mohou libovolně porušovat pod záminkou módních trendů? A pokud mi paměť pořád slouží a rozum správně pochopil principy sekularismu, tak leží v separaci mezi institucí státu a církve a ne ve vystavování náboženských symbolů ve veřejných prostorech. Opravdu myslíte vážně, když píšete, že jsou burkini módní trend? Je to náboženský symbol od A do Z, tak koho tím chcete oblbnout?“ zeptal se následně Tunisan. Nedomnívá se ani to, že by šlo o krok dopředu, spíš naopak míní, že je to krok do záhuby. 

Kdo chce podle Berrezougy skutečně pomáhat muslimům, neměl by užírat z vlastního systému, ale měl by jim narovinu říct, ať si napraví svůj chaotický a schizofrenní systém, co mají. „A to tam, na místě. A pokud nemůžou, a kvůli němu z těch zemí emigrují, tak jen blázen by povolil, aby prosazovali to, z čeho zrovna utekli,“ sdělil Berrezouga.

A podělil se se svými čtenáři o jednu obavu:. „Proč západní elity nejenže zdecimovaly naše území, ale ozbrojují a podporují ty nejhorší mezi muslimy, které my sami muslimové považujeme za teroristy, a říkají jim ‚osvobozenecké armády‘? Na rovinu, proč podporují ortodoxní země a ortodoxní formu islámu v Evropě? A pak podávají ten obraz, jako že jsou bezmocní a nemohou za to. Kdo povolil, aby se postavily salafistické mešity a školy na Západě? Byly to vaše státy,“ popsal Berrezouga.

„Opravdu usilují o to, aby islám prošel nějakou smysluplnou reformou, aby mohl být kompatibilní v moderní době, anebo jim jen slouží jako nejničivější nástroj k likvidaci existujících kultur a systémů? Mluví se o terorismu, ale kdo jej vůbec nechal vykvést na vlastním území? Hlavně, že po každém teroristickém útoku se najdou doklady, že se o teroristech vědělo už sto let. A místo, aby se skutečně útočilo na příčiny terorismu, dál se podporuje jeho ideologie a dál se obchoduje se těmi samými státy, které jej rozšiřují,“ podotkl. 

Domnívá se, že kdyby existovala skutečná vůle, terorismus by v Evropě nebyl, neboť existují veškeré nástroje jak k prevenci, tak k jeho vyřešení. „A místo toho, jaké nabízejí řešení? Uděláme z evropských států policejní státy, budeme vás všude šmírovat a omezíme vaše svobody, a to pro vaší vlastní bezpečnost,“ uzavřel se slovy, že to je možná skutečný cíl - vzít svobodu. 

Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor: Směřujeme do „1984“ od Orwella. Covid? Tohle nesedí

7:58 Generál Šándor: Směřujeme do „1984“ od Orwella. Covid? Tohle nesedí

Andor Šándor, bezpečnostní analytik, sdělil, že žijeme v nebezpečné době. V době, která je svázána p…