Český a saský ministr budou jednat o zápachu v Krušných horách

26. 2. 2015 6:29

Český ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) a jeho saský protějšek Thomas Schmidt, do jehož kompetence spadá i zemědělství, dnes budou v Praze jednat mimo jiné o zápachu na saské straně Krušných hor. Na ten si dlouhodobě stěžují obyvatelé tamních obcí, podle nichž pochází z chemických podniků na české straně těchto hor. Informuje o tom ČTK.

Český a saský ministr budou jednat o zápachu v Krušných horách
Foto: ANO
Popisek: Ministr životního prostředí Richard Brabec
reklama

Už v roce 2010 německá občanská iniciativa "Za čistý vzduch v Krušných horách" předala vedení Evropského parlamentu petici s požadavkem na přezkoumání, zda české podniky pod hřebenem Krušných hor dodržují směrnice EU týkající se vypouštění škodlivin do ovzduší. Problémy od té doby neustaly, Němci si stěžují i nadále. 

Vedle tohoto problému budou ministři diskutovat také o klimatické a energetické politice Evropské unie do roku 2030, ochraně přírody, vod a ovzduší a mezistátnímu posuzování vlivů na životní prostředí.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: bra, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…