Český dům v Moskvě musel omezit služby

30.04.2021 17:35

Diplomatická válka mezi Českem a Ruskem pokračuje. Doplácí na ni Český dům v Moskvě, který je kvůli nařízení ruské strany nucen omezit své hotelové i restaurační služby.

Český dům v Moskvě musel omezit služby
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Na Velvyslanectví České republiky v Moskvě

Potom, co český premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) oznámili, že podle informací českých tajných služeb a policie stáli za výbuchem ve Vrběticích z roku 2014 dva ruští armádní agenti, sáhla česká diplomacie k vykázání 18 ruských diplomatů - špionů z českého území.

Ruská strana v reakci na tento krok vyhostila 20 pracovníků české ambasády v Moskvě a to včetně zástupce velvyslance. Současně dostala česká strana zákaz zaměstnávat ruské zaměstnance.

Jan Hamáček v reakci na toto nařízení prohlásil, že je mu to sice líto, ale že česká strana na této situaci nenese vinu, jen platí za čin protistrany starý sedm let.

V praxi toto nařízení ruské strany znamená, že Český dům v Moskvě bude muset přerušit poskytování hotelových a restauračních služeb. Prý jen dočasně. Informuje o tom ČTK.

„Bez dalších podrobností můžeme potvrdit, že dočasně přerušujeme provoz restaurace a hotelu v rámci Českého domu v Moskvě v souvislosti s omezením počtu pracovníků,“ uvedlo dnes na dotaz ČTK Ministerstvo zahraničí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvořákovy podivné kroky. Lipovská přitvrdila. Co zatím nezaznělo

14:42 Dvořákovy podivné kroky. Lipovská přitvrdila. Co zatím nezaznělo

Trestní oznámení na Petra Dvořáka, Jaromíra Soukupa a další. Podezření z milionových podvodů. Členka…