Český europoslanec popsal hrůzy z bojiště na Ukrajině. A tento vzkaz od vojáků veze Zemanovi

16. 5. 2015 14:37

Europoslanec Pavel Svoboda na svém Facebooku informuje, jak byl přítomen na bojištích na Ukrajině. Prý měl možnost být na bojové linii, jak on označil „rusko-ukrajinské“ fronty poblíž obce Šyrokine. Prý šlo o hrůzy a byly vidět i civilní oběti, které údajně způsobili ruští „snajpeři“ a ostatní vojáci.

Český europoslanec popsal hrůzy z bojiště na Ukrajině. A tento vzkaz od vojáků veze Zemanovi
Foto: Katerina Skrypnik
Popisek: Pavel Svoboda

Na „rusko-ukrajinské“ bojové frontě byly slyšet podle Svobody těžké zbraně a „hrkání“ kulometné palby. Nechyběli údajně ani „ruští snajpeři“. Svoboda uvedl, že ukrajinští vojáci v porovnání s nepřítelem nejsou tak vybavení, dokonce napsal, že toho „moc nemají kromě svých srdcí“.

Svoboda prý poznal, že šlo o ruské vojáky, kteří pálí na ukrajinské pozice, kvůli těžkým zbraním, které používali, a také hlavně podle „civilních obětí“.

Při opuštění bojové fronty, kdy vracel neprůstřelnou vestu, mu prý ukrajinští vojáci vzkázali: „Pozdravovat Čechy, vynadat Zemanovi!“

Jeden z komentujících Svobodova příspěvku mu na sociální síti s politováním napsal, že „nadáváme na Rusko, jak vytváří falešné zprávy a Vy děláte to stejné“. Prý není možné poznat, že šlo o ruského „snajpra“, jen na základě zvuku výstřelu. Na to mu ale Svoboda bleskově zareagoval: "Aby bylo jasno, já nikoho z těch pánů neperlustroval. Místa, odkud pálí, mi ukazoval velitel oblasti Širokyne. Vy byste se jich také nešli zeptat na občanku. Pozná se to podle typu střelby a podle obětí. Bohužel i civilních." A s ironií se ještě pisateli omluvil, že zapomněl použít propagandistický newspeak. "Samozřejmě šlo o separatistu," dodal europoslanec.

Celý příspěvek Pavla Svobody:

Dnešní den jsem strávil trochu jinak než všechny ostatní dny. V bojové linii rusko-ukrajinské fronty u obce Šyrokine. Těžké zbraně a ruští snajpeři, hrkání kulometné palby, lidé co tu zbyli už to ani jinak nevnímají. Kostelík ještě stojí. Jinak hrůza mluvit. Ukrajinští vojáci toho moc kromě svých srdcí nemají. Když jsem jim vracel neprůstřelnou vestu, říkali: Pozdravovat Čechy, vynadat Zemanovi!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Fakani, Igora Hnízda na ně!“ Dohra facky, kterou žákyně vlepila učiteli. Pro silné povahy

11:50 „Fakani, Igora Hnízda na ně!“ Dohra facky, kterou žákyně vlepila učiteli. Pro silné povahy

Případ bílinské šesťačky, která před ostatními spolužáky dala facku svému učiteli, se na facebookové…