Český hoteliér odmítá obsluhovat Rusy

17.04.2014 14:00

Majitel čtyřhvězdičkového hotelu Brioni ve Stodolní ulici v Ostravě Tomáš Krčmář odmítá ve svém hotelu uvítat občany Ruské federace. Proč? Kvůli dění na ukrajinském Krymu. Dává tím prý najevo, že se mu nelíbí, co se tam teď děje. Přichází kvůli tomu sice o tržby, ale dává přednost principiálním postojům před ziskem. Informují o tom Novinky.cz.

Český hoteliér odmítá obsluhovat Rusy
Foto: red
Popisek: Rusko
reklama

„Rozhodně jsme na to doplatili ekonomicky. Rusové tvořili deset až patnáct procent naší klientely. Nicméně myslím si, že jsem se rozhodl správně. Chodí mi reakce z Německa, ze Švýcarska, z Polska i z dalších zemí. Většina reakcí je pozitivních, i když někteří mi píšou, že jsem idiot,“ říká majitel hotelu, který zavírá dveře před ruskými turisty. Je si přitom vědom toho, že jde o diskriminaci a že by se tak mohl dostat až před soud, pokud by ho turisté zažalovali.

Pokud se tak ale stane, rád k tomu soudu dorazí a řekne lidem, co se vlastně na Ukrajině děje, že Putin obsadil Krym stejně jako Hitler kdysi československé Sudety. Za svůj přístup si vysloužil kritiku i na sociální síti Facebook. Diskutující mu vyčítají, že se chová jako fašista, když trestá obyčejné lidi, kteří za anexi Krymu nemohou. Ale ani z těchto názorů si hoteliér mnoho nedělá. Je mu prý jedno, co si každý o jeho kroku myslí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klídek končí, zapomeňte! Soukup jen zíral, co se na zítřek plánuje v Praze

14:59 Klídek končí, zapomeňte! Soukup jen zíral, co se na zítřek plánuje v Praze

Moderátor Jaromír Soukup se v jednom ze svých pořadů na TV Barrandov pozastavuje, že v době, kdy se …