Cesta ODS k návratu na výsluní bude ještě dlouhá, domnívá se starostka Vsetína

14.08.2014 15:56 | Zprávy

Lídrem ODS pro komunální volby ve Vsetíně je současná starostka Iveta Táborská (ODS). Vrátit do čela radnice by se chtěl ale i Jiří Čunek. Jak vidí své šance a čím by chtěla oslovit voliče? Není to tak dlouho, co byla na základě lživého článku v novinách napadena. Naši redakci tak zajímal i její pohled na úroveň českých médií, ale i její vyjádření k odchodu investora z města.

Cesta ODS k návratu na výsluní bude ještě dlouhá, domnívá se starostka Vsetína
Foto: Redakce
Popisek: Starostka Vsetína Iveta Táborská z ODS

Jste lídrem ODS pro letošní komunální volby ve Vsetíně. Jak vidíte vaše šance? Nemáte obavu z nových politických hnutí?

Voliči měli možnost poznat mou práci, za kterou se nestydím. Kdybych viděla své šance beznadějně, nešla bych do toho. Chování voličů je obtížně předvídatelné. Uvidíme, zda voliči ve Vsetíně jsou konzervativní, nebo mají rádi experimenty.

Po úspěchu Andreje Babiše se podzimní komunální volby stávají metou pro řadu úspěšných byznysmenů, kteří čile podporují zavedené strany a hnutí, případně se podílejí na vzniku nových. Co vy na to? Jaké to podle vás může mít důsledky pro občany a politiku?

Přijde na to, s jakými cíli byznysmeni do politiky přicházejí. Obecně bylo a je kritizováno propojení politiky s podnikatelským prostředím. Vstupem aktivních podnikatelů do politiky se toto riziko asi těžko sníží. Na druhou stranu zkušenosti těchto lidí a jejich pohled je cenný a může přinést oživení do politiky.  Nejsem si však jista, zda se toto projevilo na naší politické scéně.

V jaké kondici se podle vás před nadcházejícími volbami nachází ODS? Přeci jen známe výsledky posledních voleb, které neskončily pro stranu nikterak pozitivně. Komunální volby tak budou pro stranu klíčové. Udrží si podle vás strana své prvenství?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…