Čeští milionáři podporují EU, zjistil průzkum. A chtěli by i euro

02.11.2019 11:29

Zpráva J&T BANKA Wealth Report 2019, na kterou upozornil server Echo24.cz, ukazuje, že čeští boháči podporují Evropskou unii. Oceňují stabilní prostředí, které nabízí, a přáli by si, aby Česká republika přijala euro.

Čeští milionáři podporují EU, zjistil průzkum. A chtěli by i euro
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie

Čeští dolaroví milionáři jsou spokojení s tím, že jsme se připojili k Západu, získali lepší přístup k jeho trhům a sdílíme s ním jak hodnoty, tak vyšší bezpečnost.

Po patnácti letech členství v Evropské unii považují čeští dolaroví milionáři za její hlavní výhodu přístup na společný trh, přínos k bezpečnosti naší země vzhledem ke geopolitické situaci a zvýšení naší konkurenceschopnosti. Pochvalují si také příchod zahraničních investorů a mnohem více než populace kvitují převzetí západních liberálních hodnot,“ napsal server.

Úspěšní podnikatelé oceňují ještě jednu věc. Zdá se jim, že vláda je poněkud vlažná k chystání a přijímání reforem, bez kterých  se Česko neobejde, a EU chápou jako instituci, která může české politiky k uskutečnění reforem tlačit. Na druhé straně vyčítají i samotné Evropské unii, že je přebyrokratizovaná a měla by to změnit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejma: Zeman ochráněn před BIS. Za p*tomce. Fiala? Žlutá karta

7:50 Hejma: Zeman ochráněn před BIS. Za p*tomce. Fiala? Žlutá karta

V dalším díle svého pořadu se komentátor Ondřej Hejma věnoval nastupující vládě a Petru Fialovi, kte…