Čeští vojáci bojovali na cvičení NATO proti sobě. Jedni byli „ti zlí, co napadli Lotyšsko“

09.09.2018 18:05

Jak Rusko, tak NATO pravidelně pořádají vojenská cvičení. Rusko na letošní rok chystá největší cvičení za posledních 40 let, kterého se má účastnit na 300 tisíc vojáků a obrovské množství obrněné techniky. V členském státu NATO – v Lotyšsku teď nedávno jedno cvičení skončilo. Zúčastnilo se ho na deset tisíc lidí. Přestože jde jen o zlomek síly, se kterou se chystá cvičit Rusko, šlo o jednu z největších operací poslední doby. A část českých vojáků v něm sehrála roli „těch zlých“.

Čeští vojáci bojovali na cvičení NATO proti sobě. Jedni byli „ti zlí, co napadli Lotyšsko“
Foto: archiv
Popisek: Pobaltí

Server Českého rozhlasu přinesl informaci o tom, že v Lotyšsku před pár dny skončilo armádní cvičení, ve kterém část českých vojáků sehrála roli „těch zlých“. Cvičení mělo prověřit funkčnost bezpečnostního plánu obrany země, který by byl aktivován v případě napadení. Lotyšsko jako jeden z pobaltských států sousedí mimo jiné s Ruskou federací.

Část českých vojáků při cvičení hrála roli „těch zlých“, kteří Lotyšsko napadli. „První část byla zaměřena na procvičení schopností Lotyšské národní gardy vést obranný boj proti silnějšímu a vycvičenějšímu protivníkovi, který byl reprezentován příslušníky české a polské jednotky. Po závěrečných bojích v zastavěné oblasti, které prověřily účastníky v soudobém stylu boje, došlo k vyhodnocení a poděkování účastníkům,“ informoval mluvčí armády Martin Jelínek.

Čeští vojáci si prý během tohoto cvičení vedli velice dobře. Příslušníci našich ozbrojených sil měli volnou ruku v tom, jak útok provedou, a podle českého velení to bylo velmi přínosné i pro naše vojáky. Ukázalo se prý, že čeští vojáci jsou velmi takticky vyspělí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zku*vysyne! Putinova děvko! Klaus ml. cílem drsného útoku na Národní třídě

11:04 Zku*vysyne! Putinova děvko! Klaus ml. cílem drsného útoku na Národní třídě

Na Národní třídě to jako tradičně žije. A někteří lidé pociťují, jak si jiné skupiny představují svo…