Čeští vojáci bojovali na cvičení NATO proti sobě. Jedni byli „ti zlí, co napadli Lotyšsko“

09.09.2018 18:05

Jak Rusko, tak NATO pravidelně pořádají vojenská cvičení. Rusko na letošní rok chystá největší cvičení za posledních 40 let, kterého se má účastnit na 300 tisíc vojáků a obrovské množství obrněné techniky. V členském státu NATO – v Lotyšsku teď nedávno jedno cvičení skončilo. Zúčastnilo se ho na deset tisíc lidí. Přestože jde jen o zlomek síly, se kterou se chystá cvičit Rusko, šlo o jednu z největších operací poslední doby. A část českých vojáků v něm sehrála roli „těch zlých“.

Čeští vojáci bojovali na cvičení NATO proti sobě. Jedni byli „ti zlí, co napadli Lotyšsko“
Foto: archiv
Popisek: Pobaltí
reklama

Server Českého rozhlasu přinesl informaci o tom, že v Lotyšsku před pár dny skončilo armádní cvičení, ve kterém část českých vojáků sehrála roli „těch zlých“. Cvičení mělo prověřit funkčnost bezpečnostního plánu obrany země, který by byl aktivován v případě napadení. Lotyšsko jako jeden z pobaltských států sousedí mimo jiné s Ruskou federací.

Část českých vojáků při cvičení hrála roli „těch zlých“, kteří Lotyšsko napadli. „První část byla zaměřena na procvičení schopností Lotyšské národní gardy vést obranný boj proti silnějšímu a vycvičenějšímu protivníkovi, který byl reprezentován příslušníky české a polské jednotky. Po závěrečných bojích v zastavěné oblasti, které prověřily účastníky v soudobém stylu boje, došlo k vyhodnocení a poděkování účastníkům,“ informoval mluvčí armády Martin Jelínek.

Čeští vojáci si prý během tohoto cvičení vedli velice dobře. Příslušníci našich ozbrojených sil měli volnou ruku v tom, jak útok provedou, a podle českého velení to bylo velmi přínosné i pro naše vojáky. Ukázalo se prý, že čeští vojáci jsou velmi takticky vyspělí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

22:48 Nelži. Chudáčku. Nacher a Čižinský v sobě. A ve Sněmovně bitva o rozpočet

Poslanecká Sněmovna dnes odpoledne projednávala návrh státního rozpočtu se schodkem 320 miliard koru…