Chartista natvrdo: UEFA podporuje násilí! Západ už se neřídí zdravým rozumem

16.04.2021 7:02

Západ už se neřídí zdravým rozumem, prohlásil publicista Jan Macháček poté, co viděl, jak rozhodla fotbalová UEFA v případě hráče Slavie Ondřeje Kúdely. Fotbaloví funkcionáři podle Macháčka v podstatě ukázali, že podporují násilí. Obyčejní lidé to vidí a třeba si na to vzpomenou, až se bude zase mluvit o západních hodnotách a o Rusku.

Chartista natvrdo: UEFA podporuje násilí! Západ už se neřídí zdravým rozumem
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Inkriminovaný okamžik zápasu pražské Slávie, při němž měla zaznít rasistická slova

Novinář, bývalý disident, signatář Charty 77 a dnes předseda správní rady think-tanku Institutu pro politiku a společnost hnutí ANO Jan Macháček v Lidových novinách konstatoval, že rozhodnutí UEFA, která vystavila stopku na 10 zápasů hráči Slavie Ondřeji Kúdelovi za jeho údajně rasistický výrok, obyčejným lidem ukazuje, že už se Západ neřídí zdravým rozumem, když současně útočník Glasgow Rangers Kemar Roofe kopl do hlavy brankáře Slavie Ondřeje Koláře, za což dostal stopku na 4 zápasy.

Anketa

Souhlasíte s trestem stop na 10 zápasů pro fotbalistu Slavie Kúdelu za údajný rasismus?

3%
95%
hlasovalo: 16365 lidí
„Rozhodnutí UEFA se opravdu vymyká elementárnímu zdravému rozumu. Za fyzický útok stop na tři zápasy, za neprokázanou rasistickou urážku stop na deset zápasů. Jediný závěr je správný: UEFA podporuje fyzické násilí. Na násilí se má příště odpovídat výhradně násilím. Klidně si můžete ulevit ránou pěstí a prokopnutím něčí hlavy. Podle této logiky je ten, kdo zapálí synagogu i s lidmi uvnitř, menší zločinec než ten, kdo použije na něčí adresu antisemitskou nadávku,“ napsal Macháček.

Posléze dodal, že rozhodnutí UEFA v konečném důsledku pomůže Rusku a ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi.

„Mikuláš Ferjenčík z Pirátské strany se domnívá, že z rozhodnutí UEFA budou u nás profitovat leda rasisté. Toho bych se tolik nebál. Myslím, že z toho spíše bude bohužel profitovat Putin a Východ obecně. A to mnohem víc než skrze nějakou vakcínu, plyn, ropu a jaderné palivo dohromady. O intelektuály a politiky tady totiž nejde, jde o obyčejné lidi. Ti souhlasili s orientací této země na Západ, protože jim připadalo, že na Západě je společnost tak nějak normálnější a snesitelnější, že se více řídí zdravým selským rozumem, že tam platí elementární spravedlnost, svoboda a ve sporech nějaké důkazní řízení a možnost odvolání. Obyčejnému traktoristovi se bohužel může začít Východ jevit lákavější,“ rozvedl svou myšlenku.   

Mikuláš Ferjenčík

  • Piráti
  • Právě jsem se vrátil z Parlamentu.
  • poslanec

Pár slov přidal i na konto klekání před zápasem. Prázdných rituálů si podle Macháčka lidé ve střední Evropě užili v minulosti dost a dost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

17:00 Generál Šándor zuří: Pandemie? Máme 60 pozitivních denně! Ještě zpřísnit? Na co si to hrajeme. A vrhnout se na děti?!

„Jsme dnes v situaci, kdy nevíme, jak na tom jsme. Mluvíme o pandemii a máme šedesát pozitivních den…