Chceme být ve volbách nadějí pro všechny, kteří nepatří k nějaké elitě, uvedl sjezd ČSSD Sobotka

10.03.2017 11:24

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vystoupil na sjezdu sociální demokracie se svým úvodním slovem. V něm shrnul vše, co se straně povedlo, a vyjádřil přání k volebnímu programu do nadcházejících sněmovních voleb.

Chceme být ve volbách nadějí pro všechny, kteří nepatří k nějaké elitě, uvedl sjezd ČSSD Sobotka
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD představila svůj plán zdanit aktiva bank. V Česku totiž banky vydělávají o dost více, než je v Evropě obvyklé

„Byli jsme to my, sociální demokraté, kdo jsme trvali na tom, kdo chtěl zrušit poplatky ve zdravotnictví,“ zmínil mimo jiné jeden z úspěchů, kterého si v ČSSD považuje. „Česká republika dnes prosperuje, máme nejnižší nezaměstnanost v EU, rostou mzdy. Patříme mezi deset nejbezpečnějších zemí ve světě a mnozí nám závidí naše výsledky. Po letech můžeme být znovu hrdí na to, že jsme Češi,“ domnívá se předseda sociálních demokratů.

Zmínil se však také o tom, že lidi spoutávají obavy. „Čeho se nejvíc lidé bojí? Jestli bude dostupná zdravotní péče. Lidé se ptají, zda bude na důchody. Jestli naše děti budou mít dobré vzdělání. Lidé se ptají, jaké tady u nás budou pracovní příležitosti,“ zmínil. „Velkým problémem je i nelegální migrace,“ dodal. 

„Co chceme jako sociální demokraté prosadit? Nesmíme zůstat ekonomikou, která je založená na nízkých mzdách. Naše budoucnost je jinde. Musí být ve výrobě, ve výzkumu, v inovacích. Musíme podpořit malé a české podniky. Navrhujeme snížení daní. Velkým tématem bude vždy zdravotnictví. A musí být centrem naší pozornosti i nadále. Pokud vyhrajeme volby do Poslanecké sněmovny, nebudeme zavádět poplatky,“ řekl. „Žádná privatizace státních a krajských nemocnic a žádná privatizace zdravotních pojišťoven. Stáří pak nesmí být symbolem chudoby. Nejlepší recept pro budoucnost je prorodinná politika. Rodiny, které se starají o děti, si zaslouží větší podporu, než mají dnes. Pracující rodina s dětmi musí být v centru naší pozornosti,“ doplnil.

Stát podle něj nemá být všudypřítomný Velký bratr. „Bezpečnost je důležitá, ale nikdy se nesmí proměnit ve špiclování. Není nutné udělat z našeho státu firmy. Svoboda a demokracie jsou podmínkou naší společnosti. Chceme být svobodnou zemí. Je pro nás nepřípustný jakýkoliv přechod k autoritářskému režimu. Jsou pro nás nepřijatelné útoky na svobodu médií,“ zmínil. 

„Chceme být v těch volbách, co přijdou, nadějí pro všechny, kteří nepatří k nějaké elitě. Chceme být pojistkou toho, že budeme slušnou a bezpečnou zemí, která se stará o všechny podmínky svých občanů,“ dodal závěrem.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

11:50 „Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

Na Jacka Smithe, zvláštního poradce odpovědného za dohled nad trestními vyšetřováními bývalého prezi…