Chceme předčasné volby, vzkazují lidé vládě

04.04.2012 22:18

Podle názoru nadpoloviční většiny občanů je východiskem z vládní krize její demise a vyhlášení předčasných voleb. Pokračování stávající vlády, která prochází jednou z dalších krizí, si přeje pouze šest procent domácí populace. Ukázal to průzkum společnosti SANEP.

Chceme předčasné volby, vzkazují lidé vládě
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Premiér Petr Nečas v pořadu ČT Otázky Václava Moravce

K možnosti předčasných voleb se kloní 56,2 procenta respondentů. Obměnu vlády vidí jako řešení aktuální situace 14,7 procenta dotázaných. Menšinovou vládu ODS a TOP 09 s podporou VV vnímá jako řešení aktuální situace 11,9 procenta lidí a pokračování vlády v jejím stávajícím složení podporuje pouze něco málo přes šest procent občanů.

Celý průzkum ZDE

Véčka podporuje deset procent lidí

Požadavky a postoj strany Věcí veřejných, jejíž ministři se rozhodli k odchodu z vlády, vnímá jako vydírání ostatních koaličních partnerů 36,7 procenta dotázaných. Jako zoufalý krok směřující k předčasným volbám vnímá chování a jednání VV 35,4 procenta. Kroky VV podporuje deset procent voličů.

Podle 63,3 procenta respondentů by měl premiér Petr Nečas okamžitě učinit kroky směřující k pádu vlády. Je zřejmé, že veřejnost už nemá trpělivost s děním kolem koaliční vlády a podporuje jako jediné možné řešení právě vyhlášení předčasných voleb.

Ani deset procent dotázaných není přesvědčeno, že by splněné požadavky ze strany VV, k nimž vyzvali představitelé této strany premiéra, zvýšily důvěru v koaliční vládu. O opaku je však v souhrnu přesvědčeno 77,8 procenta dotázaných.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

18:48 Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

Společnost pro obranu svobody projevu (SOSP) má nového nepřítele – internetovou skupinku tzv. Českýc…