Chcete na Alexandrovce? Peszynski s přáteli vás před halou proženou uličkou hanby. Pořadatelům je to jedno

16.05.2017 20:37

V sobotu znovu vystoupí v hlavním městě České republiky ruský Armádní soubor Alexandrovci. Hosté, kteří dorazí na koncert do Tipsport areny, se však budou muset v Praze připravit na průchod uličkou hanby. Skupina aktivistů vystupujících pod označením „Kaputin“ chce divákům koncert řádně připepřit.

Chcete na Alexandrovce? Peszynski s přáteli vás před halou proženou uličkou hanby. Pořadatelům je to jedno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Koncert Alexandrovců ve sportovní hale

Aktivisté z Ruska, Ukrajiny i Česka jsou připraveni v sobotu vyrazit do Prahy a všem účastníkům koncertu Alexandrovců připomenout, že jde o armádní soubor, který už za sovětských dob velebil invazi Varšavské smlouvy v čele se Sovětským svazem do Československa z roku 1968. Dnes Alexandrovci velebí ruskou okupaci ukrajinského Krymu, kterou západní státy vnímají jako absolutně nepřijatelnou.

České barvy ve skupině Kaputin bude zastupovat např. aktivista Tomasz Peszynski, který se na sociální síti raduje, že v sobotu bude veslo, protože informace o připravené uličce hanby se zdárně šíří českým internetem. „Tak v sobotu bude taky sranda! Přijďte!“ píše český aktivista, který si libuje, že o uličce informuje mimo jiné i server novinky.cz. „Oho ho ho novinky taky! Tak to bude hustý..,“ píše dál na Facebooku. Skupina Kaputin na sebe upoutala pozornost i protestem proti cestě ruského motorkářského gangu Noční vlci Českem. Vystupoval za ni i prezidentský kandidát Marek Hilšer. Aktivisté upozorňují, že Noční vlci nejsou jen motorkářskými nadšenci, nýbrž představují součást propagandistického arzenálu Ruské federace.  

Tady vám spolek vysvětlí, proč není dobrý nápad chodit na tento koncert:

V Polsku či v Estonsku byly koncerty Alexandrovců zrušeny. V Česku se však ničeho podobného nedočkáme. Pořadatelé navíc dávají najevo, že si z chystané uličky hanby mnoho nedělají.

Organizátor Peszynski pořádá i protesty proti prezidentovi. Za cizí peníze...

„O akci, dá-li se nazývat protestem, víme. Touto událostí se nebudeme zabývat a jako pořadatelé dohlédneme pouze na bezpečnost veřejnosti v areálu a blízkém okolí Tipsport areny, což je standardní postup u každého koncertu,“ řekla iDNES.cz v reakci na protestní akci Pavlína Kadlecová z pořádající agentury NoGup.

Celý článek naleznete zde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš? Václavák neuspěl. Ale to Německo... Obeznámená novinářka dává karty na stůl. I co se skandálu v Rakousku týče

13:51 Babiš? Václavák neuspěl. Ale to Německo... Obeznámená novinářka dává karty na stůl. I co se skandálu v Rakousku týče

ROZHOVOR „Nevím o ničem, čím by si Brusel občany států, kterým velí a neustále je nějak omezuje, v p…