Chci jít bydlet do Ruska. A budu vás žalovat, vrací úder reportérka, který prý podrazila nohu uprchlíkovi

21. 10. 2015 12:26

Do povědomí světové veřejnosti se maďarská televizní reportérka Petra Lászlóová dostala díky videu, které ji zachycovalo, jak na hranici se Srbskem kopala do uprchlíků. Nyní se rozhodla jednoho z nich zažalovat. Informoval o tom server iDnes.cz.

Chci jít bydlet do Ruska. A budu vás žalovat, vrací úder reportérka, který prý podrazila nohu uprchlíkovi
Foto: Peter Števkov
Popisek: Pochod imigrantů

Jedním z těch, které měla bývalá reportérka kopat, byl syrský fotbalový trenér Usáma Abdul Mohsen. Ten podle Lászlóové změnil svou výpověď o incidentu. Kromě Mohsena Lászlóová žaluje také Facebook, protože ji prý neuchránil před výhrůžnými zprávami.

Celý text je ZDE.

I když se novinářka za svůj čin později omluvila, v rozhovoru pro ruský list Izvěstjia nyní uvedla, že plánuje na syrského uprchlíka, jemuž podkopla nohy, podat žalobu. Usáma Abdul Mohsen podle ní změnil svou výpověď, protože původně z útoku vinil policii. „Můj manžel chce dokázat mou nevinu. Pro něj je to teď otázka cti,“ řekla.

Lászlóová chce žalovat také Facebook. Vadí jí, že na sociální síti po incidentu vzniklo několik falešných profilů s jejím jménem a skupin, jejichž členové ji slovně napadali. „Někteří z nich volali po mojí smrti nebo znásilnění a po hacknutí stanice N1TV. Případ se stále vyšetřuje. Někteří za moji vraždu nabízeli 20 tisíc dolarů,“ popsala v rozhovoru. Administrátoři proti nenávistným příspěvkům prý nijak nezakročili, i když je o to Lászlóová požádala.

Uprchlíky prý kopala v sebeobraně

Reportérka trvá na tom, že děti uprchlíků nakopla v sebeobraně. „Uprchlíci běželi mým směrem, bylo to děsivé. Začali do mě strkat. To byl jediný důvod, proč jsem jednoho z nich nakopla. Aby do mě nestrkali. Byla to má obranná reakce. Neviděla jsem, že šlo o dítě,“ uvedla.

Kvůli vlně kritiky nyní zvažuje, že se s rodinou po soudním líčení odstěhuje z Maďarska, kde se necítí bezpečně. „Můj život je zničený. Jen těžko seženu práci,“ uvedla. S rodinou prý zvažuje život v Rusku. „Přemýšlíme o tom, že se začneme učit rusky. Opustit Maďarsko je pro nás důležité. Rozhodneme se po soudu,“ dodala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Horší než za totality. Ona znechucuje slušné občany.“ Šéf bytového družstva ze severu promlouvá, co kvůli "cikánům" předvedla ombudsmanka Šabatová

4:43 „Horší než za totality. Ona znechucuje slušné občany.“ Šéf bytového družstva ze severu promlouvá, co kvůli "cikánům" předvedla ombudsmanka Šabatová

Psát o menšině jako o parazitech bez základní školy, kteří od třinácti rodí děti, je nedůstojné. Ste…