Chci kandidovat z posledního místa kandidátky! Andrej Babiš ohromil na sněmu ANO

25.02.2017 9:55

Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) vystoupil se svým projevem před spolustraníky na sněmu hnutí. Mimo jiné pohovořil o spolupráci ve vládě, i o svých úspěších a neúspěších.

Chci kandidovat z posledního místa kandidátky! Andrej Babiš ohromil na sněmu ANO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš v pořadu OVM

„Letos v září to bude šest let, co jsem se přestal bát a mlčet a začal jsem kritizovat naše polistopadové politiky. Hnutí ANO vzniklo jako reakce na politický marasmus. Vládly tu tradiční politické strany,“ řekl úvodem Babiš. 

„Začali jsme od nuly, jako političtí amatéři, bez politických zkušeností. Přesto naše hnutí, překvapivě, ve sněmovních volbách v roce 2013 uspělo. Hlas nám dalo téměř milion občanů naší země. A z malé skupiny nespokojených občanů se stalo silné hnutí,“ uvedl. 

„I přes všechny naše dosavadní úspěchy se nám však nepodařilo zvládnout vše, co jsme chtěli. Příčin je celá řada. Jednou z příčin jsem možná i já sám. Dobře víte, že se snadno rozčílím a pak se nechám unést emocemi. Vím, že na lidi a na občany to nepůsobí dobře, ale slibuju, budu to trénovat, i když je to těžké. Nedělám ani věci napůl a z boje neutíkám,“ zmínil s tím, že chce zemi zbavit politického establishmentu. A je podle svých slov tomu ochoten věnovat maximum.

„Prosadili jsme hodně. Ale kdybychom vládli jako nejsilnější vládní strana, prosadili bychom víc,“ posteskl si Babiš. A posteskl si i nad tím, že hnutí stále hledá schopné lidi. „Taky se někdy seknu. Nejsem neomylný, nejsem superman. Neměl jsem vždycky třeba také šťastnou ruku při volbě ministra. Ale ministři nerostou na stromech,“ podotkl. Slíbil, že ze svých chyb se poučí. Zkritizoval však i některé členy vedení. „Být členem předsednictva je intenzivní a vyčerpávající práce. A my potřebujeme změnu. A zvolíte-li stejné lidi, potřebujeme jejich zásadní probuzení. Musí zařadit dvojku,“ burácel Babiš. 

Následně také zmínil netradiční krok, ke kterému se chystá. „Rozhodl jsem se, že dáte-li mi důvěru, budu ve Středočeském kraji kandidovat z posledního místa kandidátky,“ řekl a vyzval ke stejnému kroku i poslance. „Pokud se osvědčili, svůj hlas dostanou,“ poukázal i na to, že strana je pro přímou demokracii a toto může být jedním z impulsů, jak ji zavést. „Lídři se přeci nebojí,“ podotkl k tomu. 

„Lžou o nás. Jen aby nás v očích veřejnosti poškodili. Tradiční strany mají program antibabiš,“ podotkl Babiš. „My žádné zákulisní hry nehrajeme. Na to, že jsme menší koaliční partner, jsme toho dokázali hodně,“ pochválil se však vzápětí.

Fotogalerie: - Sněm ANO

IV. celostátní sněm hnutí ANO
IV. celostátní sněm hnutí ANO
IV. celostátní sněm hnutí ANO
Milan Hnilička
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš
IV. celostátní sněm hnutí ANO

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

17:35 Hamáček toho má už dost. Bouchl do stolu a odhalil, jak je to se „syrskými sirotky“ z Řecka: Sedmnáctiletí Pákistánci a Afghánci. Bezpečnostní riziko pro naši zemi!

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se důrazně ohradil proti všem kritikům, kteří mu vyčítají…