Chci odejít jako Jan Palach, napsal bratrovi muž, který se zapálil na Václaváku. Policisté se ho snažili zachránit, ale o chvíli to nestihli

19.01.2019 7:37

54letý muž, jenž se včera odpoledne zapálil na Václavském náměstí, napsal svému bratrovi, že chce odejít jako Jan Palach. Jeho výročí smrti si v těchto dnech připomínáme. O případu informuje server Aktuálně.cz.

Chci odejít jako Jan Palach, napsal bratrovi muž, který se zapálil na Václaváku. Policisté se ho snažili zachránit, ale o chvíli to nestihli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policie, ilustrační foto
reklama

Bratr se snažil muže před jeho činem zastavit. Poté, co se zprávu dozvěděl, měl kontaktovat policii. Ta se jej snažila najít přes mobilního operátora. 

„Ale lokalizace nikdy není úplně přesná. Lze určit, že ten člověk se pohybuje v okruhu zhruba tří set metrů. Policisté tedy muže hledali, byli hodně blízko a dobíhali tam,“ podotkl starosta městské části Praha 1 Petr Hejma, jenž zároveň dodává, že nešlo o politický protest. 

Původní text ZDE.

Muž se pokusil upálit v horní části Václavského náměstí krátce po 15. hodině. Před svým činem prý držel v rukou cedule s nápisy a něco říkal. Poté, co se zapálil hořlavinou, přiběhli kolemjdoucí a uhasili jej hasicím přístrojem z nedaleké kavárny. I tak má muž popáleniny na třiceti procentech těla – především ruce a obličej. Nyní je ve Fakultní nemonici Královské Vinohrady. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Se po*rali, d*menti.“ Kus Prahy zavřen. Piráty a spol. Vyvalily se žluč i informace

7:53 „Se po*rali, d*menti.“ Kus Prahy zavřen. Piráty a spol. Vyvalily se žluč i informace

Doprava na Smetanově nábřeží v Praze je zase o něco „klidnější“ a na místě, kde dříve jezdila auta j…