Chládek našel na školství 150 milionů. Zakázal služební cesty a špatné nákupy

27.02.2014 12:50

Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) prý za tři týdny svého působení našel v úřadě možné úspory za 150 milionů korun. Zakázal například některé služební cesty či nehospodárné nákupy. Chládek to dnes řekl poslancům sněmovního školského výboru s tím, že chystá další audity velkých projektů, například státních maturit.

Chládek našel na školství 150 milionů. Zakázal služební cesty a špatné nákupy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek

„Na zahraniční cesty se za jeden rok utratilo 18 milionů korun," uvedl Chládek s tím, že některé cesty jsou užitečné, část jich ale byla spíš výlet. Zastavil také průzkum ohledně dalšího pokračování státních maturit za 2,5 milionu korun. Úřad by prý také mohl získat v soutěži nižší ceny při nákupu energií či papíru. Zeštíhlit chce i některé procesy v úřadu, které mu přijdou nesmyslné.

Hned po nástupu do funkce také Chládek zrušil část odměn, které rozdělil úředníkům bývalý šéf resortu Dalibor Štys.

Ještě větší úspory chce Chládek najít u velkých projektů, jako příklad zmínil státní maturity. Ty stojí ročně přes 200 milionů korun. „Část (maturit) bude pokračovat ve stejné podobě, protože jsme vázáni prostředky, které byly na maturity vynaloženy z EU," upozornil ale ministr.

reklama

autor: pas, čtk

Odchod do důchodu

Paní Schillerová, přijde mi to, nebo nějak často měníte své názory? Teď tvrdíte, že je pro vás navýšení věku odchodu do důchodu nepřijatelné, ale podle jiných, s tím souhlasili a zrovna vy jste to jako ministryně sama navrhovala - https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/396856-schillerova-chce-zvysi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo se to vzalo? Fiala odjel z Bílého domu a začala „aféra“

12:40 Kdo se to vzalo? Fiala odjel z Bílého domu a začala „aféra“

O cestě premiéra Fialy do USA informovaly mezi českými médii i Novinky.cz včetně upozornění na sociá…