Chládek požádá vládu o 140 milionů na soukromé školy

08.02.2015 17:55 | Zprávy

Ministerstvo školství v pondělí požádá vládu o 140 milionů korun na dotace pro soukromé školy. Prostředky potřebuje, protože stále není vyřešena budoucnost financování soukromých a církevních škol. Peníze by měly být převedeny z položky všeobecná pokladní správa.

Chládek požádá vládu o 140 milionů na soukromé školy
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek

Ministr Marcel Chládek (ČSSD) v pátek řekl, že požadavek je důsledkem loňských peripetií kolem financování soukromých a církevních škol. Ministerstvo financí nejprve přišlo s požadavkem na dvoumiliardovou úsporu, což rezort školství odmítl jako nereálné. Ministerstvo školství dostalo za úkol najít vlastní řešení a v létě navrhlo těmto školám odebrat dotace na provoz, které u ostatních škol hradí jejich zřizovatelé, tedy kraje a obce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Mgr. Zdeněk Kettner byl položen dotaz

Svoboda slova a názoru

Dobrý den, i mě přijde, že se dnes pravda nenosí a co horšího, tak se za ni i trestá. Co s tím ale hodláte udělat, když budete ve vládě? Jaké kroky podniknete proto, aby se opět mohla nahlas říkat pravda a problémy se mohli nazývat pravým jménem a skončilo to plíživé zavádění cenzury?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zatčení Konečné v živém vysílání? Holec nemá dobré zprávy

21:05 Zatčení Konečné v živém vysílání? Holec nemá dobré zprávy

Prezident Petr Pavel nejdřív propagoval komunismus, teď podepsal zákon proti propagaci komunismu. Po…