Chlap povinně na ,,mateřskou”? Schwarzenberg: Dejte pokoj

11.08.2020 12:47

Zasáhne Evropská unie do výchovy dětí? Podle představ Bruselu budou muset otcové na nějaký čas povinně na rodičovskou dovolenou, aby to prý ženám ulehčilo návrat do práce. To se hrubě nelíbí čestnému předsedovi TOP 09 a poslanci Karlu Schwarzenbergovi. ParlamentnímListům.cz poskytl doyen sněmovny ostrou reakci.

Chlap povinně na ,,mateřskou”? Schwarzenberg: Dejte pokoj
Foto: Repro Facebook
Popisek: Poslanec TOP09 Karel Schwarzenberg u obnoveného Mariánského sloupu
reklama

Podle informací Radiožurnálu se v Bruselu chystá směrnice, která by do dvou let změnila pravidla pro čerpání rodičovské dovolené. Nová úprava by nařídila, že by aspoň dva měsíce z celkové doby měl o dítě pečovat druhý z rodičů, ve většině případů muž.

Směrnice zavazuje členské státy umožnit čerpat rodičovskou dovolenou, část této dovolené bude nepřenosná mezi rodiči,“ uvedla mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Andrea Vašáková. Mohlo by jít o 2 měsíce rodičovské dovolené.

Anketa

Podporujete záměr EU, aby muž musel být dva měsíce povinně na rodičovské dovolené (Jinak by se zkrátila doba čerpání) ?

hlasovalo: 9473 lidí

Do dvou let by směrnice měla být součástí českého právního řádu. Podle poslankyně Olgy Richterové (Piráti) je to cesta, jak otcové, kteří většinou vydělávají víc, dostali prostor k tomu trávit se svými dětmi alespoň 2 měsíce v kuse.

ParlamentníListy.cz se v rámci ankety ptají politiků napříč celým spektrem, co o takové případné změně míní. Přinášíme nyní reakci bývalého ministra zahraničí, čestného předsedy TOP 09 a poslance Karla Schwarzenberga.

„Ať dají pokoj a přenechají to rodičům k uspořádání,” napsal redakci PL konzervativní politik. Ten většinou pevně stojí za EU, nicméně v tomto případě hrubě nesouhlasí.

Zpráva už vyvolala bouřlivé reakce na sociálních sítích, kde ho řada mužů tvrdě odmítá s tím, že EU nemá co zasahovat do chodu rodin. Toto si prý mají všichni rozhodnout sami a dnes už řada mužů tuto praxi naplňuje dobrovolně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

16:58 „Za ty přeplněné nemocnice mohou lidé, co si šli koupit biomrkev?!“ Výbušný rozhovor moderátora TV Nova s Kubkem má těžkou dohru

Včera se moderátor TV Nova Petr Suchoň dostal do křížku s prezidentem České lékařské komory Milanem …