Chlapeček v písku, zločinné spiknutí. Svoboda se v televizi hádal s Hudečkem kvůli tunelu Blanka

27.03.2014 23:08

Ostrý střet názorů předvedli v debatě ve čtvrtečních Událostech, komentářích na ČT současný primátor Prahy Tomáš Hudeček (TOP 09) a jeho předchůdce Bohuslav Svoboda (ODS). Hlavním tématem byla dostavba tunelu Blanka.

Chlapeček v písku, zločinné spiknutí. Svoboda se v televizi hádal s Hudečkem kvůli tunelu Blanka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda u řečnického pultíku ve sněmovně
reklama

Podle exprimátora Svobody může z části za nynější prodlužování dostavby tunelu TOP 09 a současná koalice. „Nová pražská koalice rozhodla na základě právních posudků, že je Blanka černá stavba. Došlo tedy k ukončení prací. To byla velmi zásadní chyba. Když někdo převezme vládu ve městě, musí převzít zodpovědnost," říká Svoboda s tím, že za jeho vlády vše fungovalo. „TOP 09 dokonce vyplatila miliardu v době, kdy nebyla v koalici," dodává exprimátor.

„Metrostav napsal, že zastavuje stavbu, protože neplatíme. Neplatilo se mu za práci, na což bylo upozorněno už v roce 2012," odmítá nařčení z vyhýbaní se zodpovědnosti Hudeček. „Pokud Blanka stojí 36 miliard korun, tak není ani žádná opozice ani koalice," dodává Hudeček. Exprimátor se posléze do Hudečka pustil kvůli tomu, že zastupitelstvo minulý týden hlasovalo o dostavbě Blanky v tajnosti. 

TOP 09 je jako malý chlapeček

Podle Svobody nemá podobné hlasování v tajnosti obdoby, primátor ovšem reagoval se slovy, že nápad TOP 09 to nebyl. „Tajné hlasování jsme nechtěli. Přišli za námi členové ODS a další, že budou hlasovat jen tajně," říká k hlasování Hudeček. Na mimořádném zasedání se pokračování v dostavbě Blanky neschválilo, zastupitelé za ODS se odmítli tajného hlasování zúčastnit.

„Je to ukázka toho, že TOP 09 není schopná se vyrovnat se zodpovědností. Schovává se jako malý chlapeček do písku. V první fázi řekne, že je stavba nelegální, pak chce hlasovat tajně. Je to zločinecké spiknutí," reagoval ostře Svoboda. Za to si ale vysloužil stejně ostrá slova od primátora. „Že jste nebyl takhle odvážný, když jste vedl radu. Za mě se to ale na rozdíl od vás dostaví," pronesl optimisticky Hudeček. Tunel by se měl otevřít ideálně na začátku září, už tak má ale skoro tři roky zpoždění.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Prymulo, pomřeme. Je to zločin!“ Drsný hlas proti promořování za věcí vidí EU. A nejen to

16:35 „Prymulo, pomřeme. Je to zločin!“ Drsný hlas proti promořování za věcí vidí EU. A nejen to

Ne každý přivítal obrat v přístupu ke koronaviru Romana Prymuly. Podle právníka Tomáše Tyla se bez j…