Chmurná vize pro obchodníky s potravinami: Příští rok bude těžký

29.12.2013 17:10

V roce 2014 budou hypermarkety čelit ještě výraznějšímu konkurenčnímu tlaku než dosud. Zákazníci totiž zůstávají velmi obezřetní a po letech krize se stále orientují na cenové akce. Může se dokonce stát, že začnou upřednostňovat menší obchody před hypermarkety. Nepříliš radostnou vidinu pro obchodníky přináší server iHNed.cz.

Chmurná vize pro obchodníky s potravinami: Příští rok bude těžký
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bankomat
reklama

"Lidé budou stále více opouštět hypermarkety a velké prodejny potravin ve prospěch menších obchodů supermarketového formátu, které nabízejí zboží běžné denní potřeby. Očekáváme nadále se zvyšující zájem zákazníků o lokální české potraviny, stejně jako o zboží s vyšší kvalitou," doplnila mluvčí Billy Gabriela Bechynská.

To, že jsou občané mnohem obezřetnější při otvírání peněženky, si uvědomují i v řetězci Globus a chtějí proto lidi naladit větší orientací na místní české potraviny. Stejnou cestou hodlají kráčet i další obchody. Ale nezůstanou jen u toho, další možností je rozšíření obchodních sítí a tím získání dalších zákazníků. Nové prodejny plánuje otevřít kupříkladu Kaufland. Spar plánuje modernizace prodejen, aby snížil náklady na jejich provoz.

Menší obchody pak mohou zákazníky získávat tím, že budou i v roce 2014 nabízet specifické zboží, odlišné od produktů dostupných v hypermarketech. Ukazuje se, že je to perspektivní cesta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Se po*rali, d*menti.“ Kus Prahy zavřen. Piráty a spol. Vyvalily se žluč i informace

7:53 „Se po*rali, d*menti.“ Kus Prahy zavřen. Piráty a spol. Vyvalily se žluč i informace

Doprava na Smetanově nábřeží v Praze je zase o něco „klidnější“ a na místě, kde dříve jezdila auta j…